Contabil Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Crosswork active.

Vezi toate job-urile Contabil Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Angajator: Crosswork
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.07.2019

    Crosswork este o companie de recrutare la nivel national, cu birouri in Bucuresti si Iasi, ce ofera atat servicii de recrutare cat si de munca temporara si administrare de personal.

    Cerinte

    Cautam unui Contabil/ Contabil Junior in cadrul unei companii cu traditie ce furnizeaza echipamente de incalzire si climatizare, brand de renume pe piata internationala.
    Profilul ideal:
    • Absolvent de studii superioare economice;
    • Abilitati numerice, capacitate de analiza si sinteza
    • Abilitati foarte bune de operare pe calculator – pachetul Microsoft Office (Word, Excel)
    • Bune cunostinte de limba engleza
    • Atentie la detalii si capacitate de a rezolva problemele
    • Abilitati de comunicare si lucru in echipa
    • Persoana organizata, meticuloasa, capabila sa-si organizeze eficient propriile activitati
    • Capabil(a) sa respecte termene limita
    • Persoana dinamica, pro-activa, serioasa, onesta

    Responsabilitati

    • Gestionarea masei monetare colectate (incasari si plati)
    • Verificarea documentelor primare si arhivarea in bune conditii
    • Intocmirea documentelor fiscale necesare incasarii de numerar
    • Inregistrarea si contabilizarea documentelor de casa/ banca si operarea tuturor incasarilor conform procedurilor interne
    • Intocmirea registrului de casa prin inregistrarea cronologica a incasarilor si platilor
    • Contabilizarea deconturilor de cheltuieli si urmarirea avansurilor de trezorerie aferente
    • Asigurarea unui climat de colaborare in contactele cu bancile si cu tertii, avand grija ca in desfasurarea activitatii cu acestia sa aiba o buna conduita profesionala
    • Intocmirea raportarilor si situatiilor financiar-contabile lunare, trimestriale, anuale sau la cerere
    • Participare activa la inchiderile de luna
    • Mentinerea legaturii cu principalii furnizori ai companiei, din domeniul sau de activitate
    • Verificarea soldurilor contabile direct cu clientii, prin confirmari de solduri, fise de cont

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (121)