Contabil junior

Angajator: PKF Finconta
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.04.2024

    PKF FINCONTA este membra a PKF International, o retea internationala cu 214 firme independente in peste 150 tari, cu peste 21000 profesionisti care ofera consultanta financiara de cea mai inalta clasa. Suntem una dintre principalele 10 firme de pe piața de profil din România, cu linii de servicii complete pentru asistenta si consultanta financiara: audit, contabilitate, taxe, preturi de transfer, operatiuni de HR si, mai nou, ESG.

    Crestem mereu, business-uri si oameni, inca din anul 1994.

    Cerinte

    Studii universitare in domeniul economic, respectiv financiar-contabil (de preferinta absolvent al Facultatii de contabilitate si informatica de gestiune - ASE); Experienta de minim 1 an in pozitia de junior-contabil; Experienta de operare PC: programe de contabilitate, Excel, Word; Cunoasterea limbii engleze la cel putin nivel mediu; Persoana organizata, comunicativa, cu spirit de echipa si determinata sa se dezvolte profesional.

    Responsabilitati

    Introducerea in programul de contabilitate a tuturor documentelor primare; Intocmirea jurnalului de vanzari, de cumparari, registrului de casa si registrului de banca; Emiterea de facturi; Intocmirea ordinelor de plata; Arhivarea documentelor;

    Salariu si pachet de benficii atractiv. Dezvoltare profesionala continua. Mediu de lucru placut. Regim de lucru hybrid (vinerea WFH).

    Beneficii

    • Abonament medical
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Teambuilding-uri / excursii
    • Laptop
    • Tichete de masa
    • Tichete culturale
    • Tichete cadou

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (103)