Agent transport

Angajator: AGYS
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Secretariat - Administrativ
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.02.2018

    AGYS is a Swiss registered company with development center in Bucharest that has spent 14 years as a globally recognized leader in the design, implementation and support of process automation solutions.

    AGYS clients’ solutions have been deployed in 14 countries in Europe, Australia and North America and across industries such as Oil and Gas, Aviation, Energy and the Commercial and Consumer banking sectors. The company has been awarded on numerous occasions for its solutions by organizations in both the JAVA and .Net space and named by IBM as one of their most innovative global solutions partners.

    AGYS’s packaged and easy to tailor solutions for on premise and SaaS offerings for Cloud offering consists in:

    BankConnect™ , a product suite of banking solutions that focus primarily in the areas of: New Customer Engagement and Onboarding, Credit Instrument Origination and Issuance, Integrated Risk Management, Compliance Assurance. BankConnect™ is a product family, designed to help client companies compete for and better retain the new generation of banking customer, expedite and reduce risk associated with daily onboarding and product transacting and ensure compliant activities throughout.
    BlueFabric™, a low-code process development platform, running on IBM BPM in the Cloud, that delivers an innovative line of business platform for easily designing and rolling out volume back office business processes in a highly cost effective manner.
    For more info, visit us at www.agys.ch; www.bank-connect.ch and www.bluefabric.ch.

    Cerinte

    • Deținător permis categoria B, minim 3 ani
    • Studii superioare
    • Vorbitor de limba engleză
    • Abilități de comunicare și socializare
    • Dispus la program inegal
    • Fără abateri disciplinare la locurile de muncă anterioare, fără cazier judiciar si fără evenimente rutiere de natură penală
    • Persoană calmă, punctuală, organizată, integră

    Responsabilitati

    • Asigură transportul managementului companiei în mediu urban, în special
    • Respectă instrucțiunile cu privire la programările zilnice de transfer
    • Este disponibil pentru program prelungit sau pentru transferuri la si de la aeroport, hotel, etc., oricând in timpul săptămânii
    • Inainte de orice deplasare, îndată ce i se comunică adresa, iși stabileste foarte bine traseul, astfel încât să găsească locația cu precizie și în timp util;
    • Conduce preventiv și respectă prevederile legale cu privire la circulația pe drumurile publice
    • Indeplinește activități administrative, la solicitarea managerilor de departamente, cum ar fi: livrare corespondență, transmitere/preluare diverse documente de la instituții, achiziționare bunuri de consum, oferire suport pentru gestionarea bunurilor, când este cazul, etc.
    • Oferă asistență pentru gestionarea parcului auto
    • Cunoaşte şi se îngrijeşte de starea tehnică a maşinilor pe care le conduce, în aşa fel încât acestea să fie în permanentă stare de funcţionare şi este obligat să raporteze orice defecţiune, supervizând remedierea de urgenţă
    • Respectă ierarhia, este politicos si păstrează confidentialitatea datelor și informațiilor cu care intră în contact