Voluntariat in departamentul Fundraising - Donatori Individuali

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Teach for Romania active.

Vezi toate job-urile Voluntariat in departamentul Fundraising - Donatori Individuali active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Fundatii - Voluntariat - ONG active pe Hipo.ro

Angajator: Teach for Romania
Domeniu:
  • Fundatii - Voluntariat - ONG
  • Tip job: freelancer-colaborator
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.11.2017

    Teach for Romania este o organizație non-guvernamentală, parte din rețeaua globală Teach for All, care caută și pregătește oameni valoroși, cu sau fără experiență anterioară de predare, pentru a deveni profesori în învățământul de stat, pentru copiii din medii vulnerabile.

    Căutăm oameni cu potențial dovedit de leadership și care sunt puternic motivați să producă schimbări pozitive și să contribuie la educația publică din România. Acei oameni dornici să devină pentru cel puțin doi ani un educator/învățător/profesor care inspiră și un agent de schimbare în educație pe termen lung. Dacă îți dorești să te implici în educație, te așteptăm alături de noi.

    Cerinte

    Ești gata pentru o experiență transformațională de voluntariat dacă: • Ai pasiune pentru domeniul educației; • În viața de zi cu zi, te ghidezi după valori precum integritate, excelență, autenticitate, colaborare și învățare continuă; • Ai o atitudine constructivă; • Misiunea Teach for Romania te motivează să te implici și să-ți aduci contribuția; • Ai disponibilitate pentru a investi constant timp în activităţile echipei, începând cu 1 Decembrie.

    Responsabilitati

    Aria Donatori Individuali aparţine Departamentului de Dezvoltare din cadrul Teach for Romania şi presupune pregătirea şi gestionarea de proiecte destinate persoanelor fizice,care doresc să susţină organizaţia prin diferte moduri: donaţii, voluntariat, organizare de evenimente, ş.a.
    Voluntarii echipei vor putea să se implice într-o gamă variată de proiecte. Alege unul din cele 3 roluri:

    Asistent Manager Proiect:
    • Participă la conceperea și monitorizarea campaniilor de fundraising, cu scopul de a sprijini implementarea acestora;
    • Ajută la efectuarea cercetărilor de piață și prelucrează datele obținute în funcție de particularitățile campaniilor de fundraising;
    • Culege informaţii despre campanii de fundraising din surse online şi offline;
    • Lucrează cu baze de date.

    Responsabil Grafică:
    Responsabilitatea rolului va fi de a realiza grafica pentru materiale digitale și de print, pentru campaniile de fundraising – prezentări, vizualuri Facebook, Website.

    Responsabil Comunicare:
    Responsabilitatea rolului va fi de a redacta şi edita text adaptat diferitelor medii (digital/print) folosite pentru comunicarea mesajelor campaniilor de fundraising.

    Alte informatii

    Ce îți oferim?
    • Acces la activitățile de planificare, organizare şi evaluare a evenimentelor pentru donator individuali;
    • Acces la întâlnirile de lucru și la procesele specifice de management de proiect;
    • Oportunitatea de a învăţa de la echipa Teach, specialiști în educaţie şi în diverse domenii de activitate;
    • Oportunitatea de a te dezvolta profesional în aria de activitate a rolului;
    • Oportunitatea de a învăţa Fundraising.

    Program şi loc de desfășurare:
    • 6-10 ore/săptămână;
    • Locul desfășurării activităților: la sediul Teach for Romania din București, de la distanţă sau online.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Teach for Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Teach for Romania >>

    Aplica fara CV
    4500 RON NET / luna
    Hybrid