Inginer/Tehnician Electro-Mecanic

Angajator: Edurom
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 22.11.2017

    EDUROM is a Romanian company and the exclusive representative in Romania of two powerful global methodologies: BELBIN and Situational Leadership -The Original Model, that has been successfully providing professional services of training, recruitment and HR consultancy since 2002.

    Cerinte

    Cautam pentru clientul nostru, companie multinationala, din domeniul productiei, Tehnician/ Inginer Mentenanta.

    Cerinte:
    • Experienta de lucru intr-un post similar
    • Absolvent studii medii/superioare in domeniul tehnic (electronica, mecanica/ electromecanica)
    • Cunostinte de operare mașini CNC

    Responsabilitati

    Execută lucrări de reparaţie la mașini electrice;
    • Verifică şi realizează ungerea rulmenţilor, lagărelor;
    • Controlează regimul de funcţionare a maşinilor electrice, vibraţii, regim tehnic;
    • Montează şi demontează, înlocuieşte motoare electrice defecte;
    • Intreţine şi repară sisteme de ventilaţie care au ventilatorul cuplat direct pe axul motorului pentru diverse instalaţii;
    • Execută dispozitive pentru fixarea aparatelor electrice pe maşini şi utilaje;
    • Intreţine şi repară sistemele de ventilaţie ale echipamentelor electrice;
    • Verifică ventilaţia maşinilor electrice;
    • Verifică starea cuplajelor şi le înlocuieşte pe cele uzate;
    • Execută diverse lucrări de natură mecanică pentru echipamentele electrice (repară dulapuri electrice, doze, cutii de legătură, sisteme de blocare, reţele de împământare);
    • Propune masuri de modernizare a utilajelor si instalatiilor;
    • Raspunde solicitarilor de pe liniile de productie privind reparatii, reglaje, etc, aparute la masini, in functie de prioritatile inginerilor de productie;
    • Avizeaza documentele necesare pentru buna desfasurare a activitatii; intocmeste rapoartele necesare