Casier Colector - Bucuresti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BCR active.

Vezi toate job-urile Casier Colector - Bucuresti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: BCR
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.09.2017

    Banca Comerciala Română (BCR), membră a Erste Group, este cel unul dintre cele mai importante grupuri financiare din România, ce oferă servicii de bancă universală, leasing, pensii private, fonduri de investiții și produse de economisire-creditare pentru locuinţe, prin intermediul reţelei naționale de sucursale și centre de afaceri.

    Misiunea BCR este de a contribui la crearea de prosperitate pentru România, sprijinind șansele tuturor la o viață mai bună și susținându-le încrederea în forțele proprii și în capacitatea de a-și atinge potențialul. Pentru aceasta, BCR investește constant în acces sigur și facil la servicii financiare, banking pe înțelesul tuturor, consiliere financiară pe termen lung și produse care respectă potențialul fiecărui client.

    BCR a creat cel mai amplu și consistent program de educație financiară din România, “Școala de Bani”, prin cursuri pentru adulți și tineri, o expoziție mobilă de educație financiară pentru copii și o platformă digitală dedicată, toate acestea prin implicarea a peste 1.000 de profesori de educație financiară, experți ai BCR.

    In perspectiva viitorului si a digitalizarii serviciilor financiare, BCR a adus în România cea mai populară platformă bancară din Europa Centrala – George – primul produs fintech oferit de o bancă din România: creat la Viena într-un hub digital, cu contribuția tinerilor IT-iști români.

    Cerinte

    Tu ai putea fi ocupantul postului, daca poti oferi:

    A. Studii : medii; certificare curs „agent de securitate”, certificare curs „initiere si pregatire teoretica si practica pe linie de arme si munitii, in scopul detinerii, portului si folosirii armelor si munitiilor”
    B. Vechime : 3 ani
    C. Cunostinte (IT, limbi straine, know-how specific postului):
    - produsele si serviciile oferite de companie (cunostinte de baza), procedurile de lucru, fluxurile operationale si aplicatiile informatice specifice domeniului de activitate, utilizarea PDA
    D. Abilitati:
    - adaptare si raspuns la schimbare, prioritizare, aderare la principii si valori, atentie la detalii, comunicare in scris si verbala, lucrul cu oamenii, managementul stresului, managementul timpului, numerica, operare (date, echipamente), organizare, redactare si raportare, relationare, rezolvare de probleme, servire clientela

    Responsabilitati

    Principalele sarcini si responsabilitati:
    1. Realizeaza colectarea si remiterea numerarului si a altor valori, utilizand saci sigilati cu numerar/valori sau gropuri cu saci sigilati/valori, de la/la clienti/BNR/aeroport;
    2. Indeplineste rolul de sef al echipajului de transport valori, asigurand legatura intre acesta si Centrul de Procesare, respectarea cu strictete a itinerariului stabilit si portul centurilor de siguranta, incredintandu-se totodata ca nu se introduc in blindata materiale neautorizate (de exemplu, bauturi alcoolice, aparate radio, ziare, elemente inflamabile, in general materiale straine de buna desfasurare a activitatii de transport valori); in timpul deplasarii autospecialei ocupa locul special destinat sefului de echipaj;
    3. Verifica integritatea sigiliilor, gentilor, sacilor etc., la preluarea valorilor de la clienti sau din centrul de procesare; gestioneaza, completeaza si verifica documentele de colectare si transport numerar/alte valori primite de la clienti;
    4. Efectueaza operatiunile de alimentare cu numerar/descarcare a automatelor bancare aflate in gestiunea Centrului de Procesare, conform reglementarilor aplicabile;
    5. Efectueaza interventii tehnice simple (FLM) la automatele bancare aflate in gestiunea Centrului de Procesare;
    6. Informeaza operativ superiorul ierarhic direct cu privire la modul de realizare a sarcinilor de serviciu si despre orice problema intampinata pe parcurs (intarzieri, refuzul clientului de a preda valorile, sigilii/gropuri deteriorate etc.);
    7. Monitorizeaza comportamentul si prestatia agentilor de insotire si se asigura de conduita corespunzatoare a acestora;
    8. La intoarcerea din cursa se asigura ca a predat catre persoana desemnata toate valorile din masina si documentele aferente acestora;
    9. Asigura integritatea transportului de valori, prin intermediul armamentului din dotare pe care il preia de la armurier, la inceperea programului de lucru, dupa incheierea instructajului zlnic si il preda acestuia, la sfarsitul programului.

    Daca tu consideri ca indeplinesti cerintele de mai sus, te rugam sa trimiti CV-ul detaliat in limba romana la adresa de email CITONE . HR @ bcr.ro, specificand la subiect "Candidatura Verificator Valori Bucuresti".

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre BCR. Consultati Politica de procesare a datelor personale a BCR >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (25)