Specialist Suport IT

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile OTP Bank active.

Vezi toate job-urile Specialist Suport IT active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: OTP Bank
Domeniu:
  • Banci
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.08.2017

    Prezenta din 2004 pe piata bancara locala, OTP Bank Romania si-a propus sa devina o banca universala puternica, care sa ofere servicii complete pentru clienti persoane fizice si companii.

    In ultimii 11 ani de cand OTP Bank a intrat pe piata din Romania am demonstrat ca avem capacitatea de a intelege nevoile clientilor si contextul actual al pietei si ca suntem un partener de incredere in furnizarea de servicii financiare.

    In OTP Group, oamenii dau valoare si sunt o adevarata resursa. De aceea, OTP Bank Romania recunoaste, atrage, dezvolta si expune spre calitate si profesionalism capitalul uman, rezultatul fiind o echipa tanara aflata intr-un continuu proces de perfectionare.

    Cerinte

    Studii universitare in domeniul informatic sau alt domeniu relevant
    Cunostinte privind lucrul cu aplicatia abSolut este un plus
    Cunostinte generale in mediul Windows 7
    Cunostinte generale hardware (echipament de calcul, periferice)
    Limba engleza: cel putin nivel mediu
    Abilitati umane: integritate, atitudine proactiva, orientare pe rezultate, lucru in echipa.

    Responsabilitati

    Ofera suport si asistenta unitatilor bancii, respectiv colaboratorilor acestora, cu servicii informatice de baza, prin intermediul platformei de IT Help-Desk.

    Gestioneaza controlul accesului in aplicatiile informatice cu specific bancar (acordarea de drepturi pe aplicatii).

    Administrare statii de lucru si instalari software simple prin remote connection la nivel client.

    Participa in procesul de inchidere zi (EOD) prin rotatie impreuna cu ceilalti colegi din departament.