Customer Service Specialist Nespresso

Angajator: Nestle Romania
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.04.2024
    Remote work: Hybrid

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    La Nestlé vei descoperi o lume bazata pe respect – pentru sine, pentru colegi, pentru diversitate si pentru viitor. Respectul ghideaza toate deciziile noastre si contureaza experienta pe care o oferim fiecarui angajat, indiferent de nivelul orgazitional la care se afla.

    Cerinte

    Dacă ești un iubitor de cafea premium, pasionat de ceea ce faci, pui mereu clientul pe primul loc și te simți confortabil să lucrezi cu un brand renumit, atunci ai toate atributele necesare pentru a avea succes. În plus, trebuie să fii empatic, proactiv, atent la detalii și să ai capacitatea de a te adapta rapid la schimbări.

    Cunoștințe și abilități profesionale:
    - 1-2 ani de experiență profesională în domeniul Customer Care/Hotelier;
    - Proactivitatea și dorința de învățare;
    - Orientat către client;
    - Gramatică impecabilă atât în limba engleză, cât și în limba română;
    - Bună cunoaștere a pachetului MS Office; Atenție deosebită acordată detaliilor.

    Responsabilitati

    O zi obişnuită ar decurge astfel:
    - Începi ziua cu aroma Nespresso preferată;
    - Oferi informații potențialilor clienți despre produsele și serviciile Nespresso;
    - Înregistrezi noi clienți, creezi contul acestora, prezinți serviciile Clubului și îi asiști în timpul primei lor achiziții;
    - Preiei și verifici comenzile, maximizând vânzarea tuturor produselor Nespresso;
    - Gestionezi în mod activ baza de date și actualizezi înregistrările clienților zilnic;
    - Clarifici întrebările despre aparate, identifici și rezolvi problemele aparatelor conform procedurilor Nespresso;
    - Procesezi și răspunzi cererilor de informații sau plângerilor, oferind soluția cea mai potrivită;
    - Efectuezi apeluri pe baza unor obiective specifice;
    - Răspunzi întrebărilor primite pe Facebook sau pe site-ul Nespresso.

    Alte informatii

    Ce oferim:
    - O cultura care promoveaza incluziunea, diversitatea si inovarea;
    - Mediu de lucru international;
    - Work from Home - Abordare hibrida si flexibila;
    - Pachet salarial atractiv;
    - Bonuri de masa;
    - Bonus anual de performanta;
    - Bonus de Craciun si de Paste;
    - Abonament medical pentru angajatii nostri si sotul/sotia si copiii acestora;
    - Birou modern;
    - Cafea si fructe;
    - Abonament Bookster;
    - Espressor Nespresso şi capsule de cafea lunar;
    - Programul Pets@work.

    Cu o prezență în 58 de țări, punctele de vedere și experiențele diferite sunt binevenite în fiecare dintre locațiile noastre. Dar dincolo de asta, un lucru pe care îl vei găsi aici care este cu adevărat universal este sprijinul. De la sănătate și bunăstare financiară până la educație și dezvoltare în carieră, beneficiile noastre sunt concepute pentru a vă sprijini întreaga viață, nu doar munca. La urma urmei, scopul nostru este să inspirăm un mod de viață plin de bun gust și semnificativ - pentru clienții noștri și oamenii noștri.

    La Nespresso, dorim sa contribuim la conturarea unei lumi mai bune si mai sanatoase, sa inspiram oamenii sa traiasca o viata mai sanatoasa si sa avem impact la o scara si un ritm care sa faca diferenta. Facem acest lucru prin promovarea unui mediu divers, prietenos, colaborativ si de sustinere, care creeaza un mediu pozitiv, imbratiseaza inovarea si sustine oamenii si echipele sa castige. Ne propunem sa angajam oameni prietenosi, respectuosi, inspirati, carora le pasa de vietile oamenilor pe care ii atingem in fiecare zi.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Bonus anual
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Asigurare medicala
    • Training-uri
    • Abonament Bookster
    • Plata / compensare ore suplimentare
    • Program de lucru flexibil
    • Laptop
    • Tichete de masa

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Nestle Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Nestle Romania >>

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    3000 - 4000 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (202)