Contabil Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PAGEONE CONSULTING active.

Vezi toate job-urile Contabil Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: PAGEONE CONSULTING
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.05.2023

    Credem în afacerea și pasiunea clienților pentru afacerea lor. De aceea modelăm fiecare soluție și modul nostru de lucru în funcție de necesitățile fiecărei afaceri.

    Cerinte

    - absolvent (sau student în an terminal) studii superioare economice (Facultatea de Contabilitate reprezintă avantaj)
    - experiență de lucru relevantă (1 an) în toate domeniile contabilității financiare (experiența în contabilitatea de gestiune reprezintă avantaj)
    - persoană de încredere
    - exactitate, rigurozitate, ordine
    - implicat, cu inițiativă
    - cunoștințe bune de utilizare a programelor informatice contabile și de gestiune
    - cunoștințe bune de utilizare PC (Microsoft Office)
    - experiență în implementarea și lucrul cu sistem ERP (Saga sau similar constituie un real avantaj)
    - nivel mediu de cunoaștere a limbii engleze

    Responsabilitati

    - Intocmeste si depune intrarile din jurnal pentru a se asigura ca toate tranzactiile sunt inregistrate
    - întocmește toate situațiile financiare sintetice și analitice necesare raportărilor către conducerea Companiei;
    - Actualizeaza conturile cu incasari, emite facturi, si actualizeaza conturile de plata
    - reconciliază soldurile cu clienții și furnizorii interni și externi, precum și contabilitatea de gestiune cu contabilitatea financiară
    - Asista la procesarea bilanturilor contabile, a situatiilor de venit si a altor situatii financiare in conformitate cu legislatia juridica si contabila a societatii si cu orientarile financiare
    - Tine evidenta cheltuielilor si a salarizarii
    - Actualizeaza datele financiare din bazele de date pentru a se asigura ca informatiile vor fi corecte si disponibile atunci cand sunt solicitate
    - Intocmeste si depune rapoarte saptamanale sau lunare, in functie de cerere
    - Asista contabilii seniori la pregatirea inchiderilor lunare/anuale
    - Asista la alte proiecte contabile

    Alte informatii

    Partial remote.

    Salariu: 800 - 900 Euro net + bonuri de masa

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (109)