Contabil junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile HRS Romania active.

Vezi toate job-urile Contabil junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: HRS Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.11.2020

    Moving forward is impossible without the initial drive to do things differently. Our business is all about the people we come across, whether it's in our everyday interactions or in our vision for the brand.

    Cerinte

    - Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare in domeniul financiar contabil;
    -Cunostinte relevante de contabilitate si in intelegerea situatiilor financiare;
    -Cunostinte Microsoft Office (Excel, Word);
    -Nu este necesara experienta anterioara in domeniul financiar-contabil;
    -Limba engleza la nivel mediu;
    -Abilitati foarte bune dе comunicare si organizare;
    -Capacitate de adaptare la un mediu dinamic;
    -Atentie la detalii, meticulozitate, proactivitate;
    -Abilitati analitice solide si capacitate de a indeplini sarcinile ce-i revin.

    Responsabilitati

    Pentru unul dintre clientii nostri, o platforma de comert electronic (fashion & footwear) prezenta in 6 tari, recrutam Contabil Junior.

    -Operarea extraselor bancare si verificarea comenzilor neincasate;
    -Verificarea documentelor justificative;
    -Inregistrarea facturilor furnizorilor;
    -Participarea si oferirea de suport la pregatirea situațiilor de inchidere de luna si pregatirea situatiilor financiare;
    -Indeplinirea altor sarcini cu referire la inregistrările contabile periodice trasate de catre superiorul ierarhic;
    -Sarcini administrative back office.

    Alte informatii

    Locatie: Obor;
    Program de lucru: luni- vineri, 9-18.

    Doar candidatii eligibili vor fi contactati in termen de 3 saptamani. Toate informatiile vor fi tratate ca fiind strict confidentiale.

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (109)