OPERATOR INTRODUCERE VALIDARE SI PRELUCRARE DATE

Angajator: PARFUMERIE DOUGLAS
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.07.2020
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Nivel de studii: medii, facultate/master in curs
    Cunostinte necesare:
     Cunoştinţe bune de operare PC (procesare text – Word, calcul tabelar – Excel, programe de prezentare
    Aptitudini si desprinderi necesare:
    Aptitudine generală de învăţare
    Aptitudini de comunicare
    Respectarea instrucţiunilor orale şi scrise
    Acordare şi transmitere de informaţii
    Deprinderi de rezolvare a problemelor

    Responsabilitati

    RESPONSABILITATI PRINCIPALE (şi sarcini aferente):
     Preluarea si solutionarea apelurilor primite de la clientii Douglas
     Preluarea si solutionarea solicitarilor primite prin email
     Comunicarea directa cu departamentele operationale ale companiei si firma de curierat in vederea solutionarii problemelor clientilor.
     Asigurarea si solutionarea tuturor reclamatiilor venite din partea clientilor ce implica firmele de curierat
     Ofera suport si consiliere clienților cu privire la comenzi, modalitati de plată, livrare, produse disponibile, stocuri.
     Ofera suport personalului din magazinele Douglas: solicitari cu privire la situatiile din magazine
     Ofera suport si consiliere clientilor cu privire la programul de fidelitate Douglas Beauty Card + validare date saptamanal.

    RELAŢII DE COLABORARE: cu echipa de marketing, personalul din magazinele Douglas, furnizori