Inginer energetician/ Economist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PPC ROMANIA active.

Vezi toate job-urile Inginer energetician/ Economist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: PPC ROMANIA
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.02.2020

    PPC este liderul pieței de energie în Europa de Sud-Est. Produce, distribuie și furnizează energie electrică, precum și produse și servicii energetice avansate în Grecia, România și Macedonia de Nord.

    Cerinte

    - cunoștințe bune operare PC: MS Office (WORD, EXCEL, PPT), navigare internet;
    - capacitate de organizare a timpului, sarcinilor și locului de muncă;
    - capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini în același timp;
    - capacitate de a respecta termene limită;
    - responsabilitate, ordine, corectitudine și seriozitate;
    - limba engleza nivel avansat;
    - atenție către detalii.

    Responsabilitati

    Candidatul de succes va fi responsabil :
    - de analize si rapoarte referitoare la evolutia pietei de energie la nivel national si european si a altor factori de impact (temperatura, hidrologie, productie eoliana etc.);
    - de analize si rapoarte de monitorizare a evolutiei portofoliului de vanzare /achizitie de energie electrica si achizitiei de certificate verzi;
    - de dezvoltarea strategiei de hedging pe termen mediu/lung, precum si la alte proiecte de dezvoltare de business;
    - de rapoarte si raspunsuri la diversele solicitari ale autoritatilor relevante din domeniul energiei (ANRE, Opcom, Transelectrica), precum si reprezentarea companiei in relatia cu partenerii externi si interni;
    - imbunatarirea instrumentelor de monitorizare a riscului de produs.

    Alte informatii

    Ce avem de oferit:
    Pachet salarial competitiv;
    Reduceri pentru servicii medicale;
    Programul de integrare într-o echipă profesională, tanară și dinamică;
    Oportunități de dezvoltare profesională reală;
    Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie;
    Zile libere (Zi de naștere, Ziua energeticianului);
    Oferte speciale pentru angajați din partea colaboratorilor noștri;
    Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;
    O structură multinațională în care poți construi o carieră.

    Ce ar mai trebui sa stii?
    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

    Descrierea companiei
    Enel Group operates in more than 30 countries all over the world and it enjoys the confidence of approximately 70,000 employees worldwide. Enel Group in Romania is one of the largest private investors in the energy industry, carrying on operations in the fields of electricity distribution, supply, generation from renewable energy sources and in the field of innovative digital energy solutions. The Group entered the Romanian market in 2005, and it provides services for 3 million clients. It has approximately 3,100 employees in Romania in all companies, and heir cooperation is based on the Open Power values: responsibility, innovation, trust and proactivity.

    It is an extraordinary opportunity to work in the energy field in this age of the energy transition, and together we have the chance to contribute in Romania to goals such as decarbonisation trough green energy, electrical mobility, energy efficiency, circular economy, innovation, digitalization, all these complying with the principle of creating shared value, together with the communities which we serve.

    If you want to know more about how Enel processes your data on your application, you can access our web site.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre PPC ROMANIA. Consultati Politica de procesare a datelor personale a PPC ROMANIA >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (99)