Internship - Customer Experience Representative

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UTILBEN active.

Vezi toate job-urile Internship - Customer Experience Representative active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Angajator: UTILBEN
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 22.08.2019

    UTILBEN este principalul importator de utilaje noi si second hand din Romania. Compania UTILBEN este specializata in importul de utilaje de calitate, inchirieri si service multibrand pentru utilaje de constructii si utilaje agricole.
    Compania activeaza pe piata de mai bine de 10 ani, iar intre timp s-a dezvoltat, ajungand de la un utilaj vandut in primul an, la doua utilaje vandute pe zi, pastrandu-si principiul de baza. "Si in Romania se pot face afaceri bazate pe integritate si valoare"
    Compania UTILBEN este reprezentanta autorizata pentru brandurile: Deutz Fahr, Kaeser, Farmtrac, Pronar, Hydra Ram, DSB Innocrush, CAMS, Locatelli

    UTILBEN este de asemenea principalul importator de utilaje second hand din România.
    Oferim servicii complete in domeniul utilajelor, vanzari, achizitii, service si piese de schimb.
    UTILBEN are o echipa tanara si ambitioasa de oameni pasionati de utilaje. Media de varsta in firma este de 33 de ani.

    Cerinte

    Suntem în căutarea unui nou colegcolegă, care să ne ajute să le oferim clienților cea mai bună experiență COLOSUS! Ne dorim o persoană dedicată, organizată, căreia i place să nvețe și, cel mai important, căutăm o persoană căreia i place să vorbească.

    În cadrul companiei COLOSUS, rolul de customer experience representative este unul extrem de important, deoarece această persoană este legătura dintre compania noastră și clienții noștri. Candidatul de succes trebuie să fie capabil să identifice o rezolvare eficientă a problemelor clienților, reclamațiilor și ntrebărilor. Trebuie să mențină satisfacția clienților, n centrul fiecărei decizii și comportament.

    Profilul persoanei căutate:

    - extrovert și sociabil
    - capacitate de analiză, sinteză și transmitere a informațiilor
    - abilități de time management și follow-up
    - atras de lucrul n echipă și networking
    - persoană organizată
    - comunicare proactivă și ascultare activă
    - capacitate de a asculta și a înțelege
    - self-starter, cu o atitudine pozitivă
    - capabil să ia decizii în situații complexe și sub presiune

    Responsabilitati

    Care vor fi responsabilitățile tale?

    - discuții telefonice sau prin email, cu potențiali clienți sau clienții COLOSUS, pentru nțelegerea nevoilor acestora
    - discuții scrise prin CRM, comunicări transmise clienților COLOSUS, pentru nțelegerea nevoilor acestora
    - rezolvarea problemelor clienților
    - contactare clienți existenți
    - prospectarea și planificarea sales call-urilor din CRM
    - raportare către superior

    Alte informatii

    Beneficii:

    Te așteptăm să aplici pentru cea mai COLOSALĂ oportunitate de pnă acum și vei avea parte de:

    - salariu care să ți răsplătească munca și vara petrecută n Cluj

    - dezvoltare personală prin accesul la Academia UTILBEN

    - oportunitatea de a lucra ntr-o echipă tnără

    - poți să ți pui amprenta n dezvoltarea firmei

    - vei avea parte de toate materialele necesare pentru ați desfășura activitatea

    - sărbătorim succesele, prin celebrări și aniversări

    - oferim cursuri de not, abonament la Bookster, sală de jocuri dedicată, gaming night

    Iar acum, dacă ncă ești interesat(ă) și ndeplinești toate lucrurile pe care ți le-am prezentat și vrei să contribui la dezvoltarea și transformarea unei afaceri naționale ntr-una internațională, iată ce trebuie să faci n continuare:

    1.Completează formularul accesnd: utilben.rocareers

    De ce este nevoie să completezi acel formular? Deoarece sunt foarte multe persoane care aplică și nu au nicio legătură cu acest job. Noi nu ne dorim oameni care nu se potrivesc și nu se pliază pe valorile companiei. De asemenea, sunt luate in considerare doar persoanele care aplică pe acest site.

    2. Dacă CV-ul tău ne-a impresionat, o să trecem la următoarea etapă, unde vom avea cteva ntrebări mai detaliate.

    Ne dorim să ne asigurăm că acest rol ți se potrivește și, de aceea, te rugăm să completezi un scurt chestionar.

    3. Dacă ai trecut și de etapa a doua, trecem la pasul următor. Acest pas presupune un interviu pe Skype, realizat de colegele noastre de la HR.

    4. Dacă ai trecut și de etapa a treia, trecem la pasul următor. Acest pas presupune interviul față n față, la sediul firmei noastre.

    5. Ultimul și cel mai important pas este să găsim o soluție prin care ambele părți să fie mulțumite. Tu să fii mulțumit din punct de vedere financiar și personal că faci parte din cea mai frumoasă echipă, iar noi să fim mulțumiți că ne vei ajuta să ducem compania la un alt nivel.

    Astfel, dacă bifezi toate punctele enumerate mai sus, te invităm să aplici pentru că de-abia așteptăm să te cunoaștem!

    BUCURESTI, Cluj Napoca,

    Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (10)