Ofiter Executare Silita

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE active.

Vezi toate job-urile Ofiter Executare Silita active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.06.2019

    Suntem o banca responsabila, implicandu-ne activ in programe de responsabilitate sociala si protejare a mediului. Prin actiuni proprii si parteneriate responsabile, compania intareste misiunea BNP Paribas in lume: investitii cu impact pozitiv asupra mediului.

    Sunem principalul promotor al creditului responsabil in Romania din 2005, iar produsele noastre pot fi accesate cu usurinta, direct in spatiile de vanzare (magazine si alte puncte de lucru), prin telefon sau online.

    Cerinte

    Be brave,accept the challenge!

    • Ai o atitudine profesionista,orientata asupra nevoilor clientului;
    • Focusul tau este pe atingerea rezultatelor;
    • Ai abilitati excelente de comunicare si negociere;
    • Spiritul de echipa te caracterizeaza;
    • Detii abilitati de gestionare eficienta a timpului;
    • Persoana organizata, hotarata, dinamica, cu initiativa si simt practic.
    • Detii cunostinte despre legislatia in vigoare in domeniul recuperarii creantelor si executarii silite sau esti absolvent de studii superioare juridice (constituie un avantaj)
    • Cunosti pachetul Microsoft Office(Word,Excel,Outlook)

    Responsabilitati

    • Supervizezi activitatea executorilor judecatoresti si te asiguri ca respecta termenele legale de intocmire a diferitelor acte de procedura (depunerea cererii de incuviintare, trimiterea adreselor de poprire etc) astfel incat acestea sa se desfasoare in timp util;
    • Asiguri suport executorilor judecatoresti din portofoliu cu privire la diferitele solicitari facute de acestia,necesare desfasurarii in bune conditii a activitatii de executare;
    • Pregatesti rapoarte/analize cu privire la activitatea de colectare a sumelor din portofoliul alocat, ca urmare a activitatii de executare silita;
    • Pregatesti dosarele in vederea inceperii executarii silite;
    • Verifici existenta unei documentatii corecte si complete in vederea inceperii procedurii de executare silita in dosarele transmise catre executorii judecatoresti din portofoliul alocat.Scopul este acela de a asigura eligibilitatea acestor dosare: contracte cu partenerii Cetelem,adeverinte confirmare sold,contractul de credit precum si a altor documente necesare desfasurarii activitatii de executare silita;
    • Actualizezi fisierele/baza de date a debitorilor aflati in executare silita din portofoliul alocat;
    • Intocmesti corect si la timp rapoartele de activitate solicitate de superiorul direct;
    • Coordonezi relatia cu executorii din zonele alocate in portofoliu;

    Alte informatii

    Beneficii:

    • Contract de munca pe o perioada nedeterminata;
    • Un mediu de lucru placut, dinamic, cu oportunitati de dezvoltare profesionala in domeniul financiar-bancar;
    • Posibilitatea de a lucra in cadrul unei multinationale cu o cultura organizationala solida;
    • Tichete de masa;
    • Abonament la clinica medicala privata;
    • Sesiuni de training specializate pentru cunoasterea procedurilor de lucru;
    • 7 card.
    • Bookster

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Remote

    Vezi job-uri similare (4)