Tehnician Debug - Fabrica de Electronice TSR

Angajator: Continental
Domeniu:
  • Altele
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 26.03.2019
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Cerințe:​
    Disponibilitate de lucra conform unui program în schimburi;
    Studii medii tehnice;
    Interpretare scheme electronice, specificații de test și de componente;
    Experiență în repararea defectelor de lipire (exces, insuficiență cositor);
    Cunoştințe de limba engleză la nivel mediu;
    Cunoștințe de operare a calculatorului.
    Reprezintă avantaj:
    Cunoaşterea standardelor de calitate IPC610, IPC7711/7721;
    Cunoşterea proceselor de producţie,

    Responsabilitati

    Responsabilități:
    Analizează produsele respinse la testele ICT/Funcţionale sau de inspecţie vizuală automată şi înregistrează rezultatele în baza de date internă;
    Asigură primul nivel de decizie în cazul rebuturilor de producţie;
    Furnizează rapoarte, în cazul defectelor de componente, către departamentul de calitate.

    Alte informatii

    Beneficii:
    Al treisprezecelea salariu;
    Spor pentru orele de noapte şi pentru cele din weekend;
    Tichete de masă;
    Posibilitati de dezvoltare proesionala;
    Stabilitate;
    Mediu de lucru la standarde internaţionale.