Ofiter Suport Clienti IMM Medii - Oradea

Angajator: Raiffeisen Bank
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Oradea
  • Actualizat la: 05.12.2018

    Raiffeisen Bank este o banca universala, oferind o gama completa de produse si servicii de cea mai buna calitate.

    Daca esti la inceput de cariera te invitam sa faci primul pas, cu un stagiu de practica sau un program de internship, sau identifica locul de munca ideal pentru tine si alatura-te echipei Raiffeisen Bank!

    Totodata daca esti un profesionist cu experienta, la Raiffeisen Bank iti oferim permanent oportunitatile pentru a iti dezvolta constant competentele si a atinge urmatorul nivel.

    Cerinte

    · Studii superioare finalizate (economice, tehnice sau juridice)
    · Minim 1 an experienta bancara
    · Buna intelegere a produselor bancare si a domeniului financiar si cunoasterea reglementarilor bancare
    · Foarte bune abilitati de vanzare
    · Cunostinte privind activitatea de creditare si de analiza economico-finaciara, precum si cunoasterea clientilor IMM Medii si a situatiei pietei locale
    · Orientare catre client
    · Bune abilitati de negociere
    · Bune abilitati de comunicare si relationare interpersonala
    · Abilitate de lucru in conditii de stres si termene stranse
    · O buna cunoastere a limbii engleze
    · Bune cunostinte de operare PC (Microsoft Office)

    Responsabilitati

    · Asigura desfasurarea relatiei cu clientii IMM existenti in portofoliul de clienti al Regiunii de Nord-Vest
    · Preia relatia cu clientii IMM care au accesat facilitati de credit de la RBR din momentul aprobarii acestora
    · Asigura indeplinirea tuturor formalitatilor necesare utilizarii facilitatilor de credit dupa momentul aprobarii acestora in conformitate cu normele si procedurile RBR in vigoare
    · Transmite clientilor existenti in portofoliul IMM al bancii, notificari, solicitari sau informatii legate de nerealizarea unor conditii contractuale, afla cauzele si stabileste impreuna cu acestia modalitati de remediere a situatiei
    · Pune la dispozitia departamentelor insarcinate cu administrarea, monitorizarea si urmarirea creditelor IMM, informatiile si documentele necesare desfasurarii activitatii lor.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Raiffeisen Bank. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Raiffeisen Bank >>