CONSULTANT ASIGURARI - Iasi, Timisoara, Oradea

Angajator: Morgan Sol
Domeniu:
  • Altele
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Oradea
  • Timisoara
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Companie de recrutare infiintata in 2007, in Bucuresti, Morgan Sol si-a propus de la bun inceput sa duca serviciile de resurse umane furnizate la un nivel remarcabil de acuratete si profesionalism. Astazi, furnizam consultanta, calculam salariile, administram personalul, recrutam pentru companii importante din foarte diverse domenii de activitate: financiar (leasing si recuperari de creante), imobiliar, agribusiness, media si publicitate, automatizari industriale, comert, curierat, reciclare, edituri, federatii sindicale, etc.

    Cerinte

    Sunteti candidatul potrivit daca:
    • Aveti un minim de experienta in vanzarea asigurarilor de orice tip si detineti cod RAF;
    • ati absolvit studii medii/superioare(obligatoriu diploma de BACALAUREAT);
    • detineti cunostinte de limba engleza;
    • aveti bune cunoștințe de operare pachet MS Office (Word, Excel, Outlook);

    si aveti calitati personale, ca:
    • abilitati de comunicare si convingere
    • sunteti o persoana organizata si analitica
    • atitudine pozitiva si proactiva
    • sunteti deschis catre invatare si evolutie

    Responsabilitati

    Ce trebuie sa faceti?
    - Identificati potentiali clienti interesati in achizitionarea de polite de asigurare pentru diverse necesitati;
    - Prezentati tipurile de asigurari disponibile si explicati clientilor beneficiiile acestora, indrumandu-i catre cea mai potrivita varianta;
    - Incasati politele, emiteti facturi pentru serviciile comercializate si urmariti plata lor;
    - Depuneti incasarile la banca;
    - Rezolvati reclamatiile si fidelizati clientii;
    - Va actualizati continuu cu schimbarile din industrie si cu noile produse;
    - Raportati zilnic activitatea si sesizati conducerea cu privire la problemele aparute;
    - Participati la instructaje si schimburi de experienta organizate de companie;

    Alte informatii

    Recompensa muncii va consta in:
    - salariu FIX + comision in stransa corelatie cu volumul de polite incheiate;
    - tichete de masa

    PROGRAM DE LUCRU:
    L – V 08:00 - 17:00 (1h pauza)

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa

    BUCURESTI, Constanta, Timisoara,

    Aplica fara CV
    3200 - 3600 RON NET / luna
    Iasi,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (36)