Analist aplicatii informatice

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Cteam active.

Vezi toate job-urile Analist aplicatii informatice active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Cteam
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 07.02.2018

    Cteam Human Capital este una dintre companiile reputate in piata de resurse umane si livreaza servicii de consultanta HR (studii salariale, compensatii & beneficii, etc.), recrutare si selectie, administrare de personal, coaching, training, teambuilding, atat in Romania, cat si pe pietele din Europa unde este prezenta.

    Din 2016, Cteam Human Capital face parte din grupul international de companii Cteam, cu birouri in Bulgaria, Bosnia-Hertegovina, Cehia, Croatia, Moldova, Romania, Serbia, Slovacia.

    Cerinte

    • Studii universitare de preferat IT si/sau HR
    • Experienta de 2 ani in activitate de help-desk/suport pe IT sau HR
    • Experienta de 2 ani pe aplicatii MS Office (Word, Excel, PowerPoint, MS Access)
    • Limba Franceza si limba Engleza la nivel avansat (B2 / C1)
    • De preferat experienta in lucru cu tool-uri de HR (PeopleSoft HCM, SAP, Charisma, etc)

    Responsabilitati

    • Asistenta aplicativa pentru super useri sau pentru nivel 1
    • Configurari aplicatii informatice
    • Analiza erorilor raportate in sistemele informatice (probleme de conexiune, erori in interfetele existente intre sistemele informatice)
    • Rezolvarea erorilor aplicative prin configurari/parametrari
    • Raportare anomalii de sistem la echipa de dezvoltatori si urmarirea rezolvarii anomaliilor, testarea solutiilor oferite
    • Sesiune de formare interna pe aplicatiile de resurse umane
    • Identificarea si corectia inregistrarilor eronate din sistemele de Gestiune Administrativa in cadrul proceselor de fiabilizare date HR
    • Urmarirea procesului de reorganizari si gestionarea sa operationala
    • Gestionarea actualizarilor in masa a datelor de HR in sistemele de Gestiune Administrative
    • Gestionarea corectiilor istorice de date de HR

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (8)