Tehnician Piese de Schimb

Angajator: IPSO Agricultura
Domeniu:
  • Agricultura
  • Customer support - Client service
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Alba Iulia
  • Actualizat la: 11.12.2017
    Scurta descriere a companiei

    Numărul 1 pe piața de mașini și utilaje agricole

    IPSO Agricultură, parte a grupului francez Monnoyeur, unul dintre cei mai mari distribuitori de utilaje agricole la nivel internaţional, este lider pe piaţa de utilaje agricole din România. Cu o experienţă de peste 20 de ani pe piaţa agricolă, compania oferă soluţii integrate producătorilor agricoli din România, piese de schimb, service în câmp şi pregătirea operatorilor.

    Cerinte

    CERINŢE

    Studii tehnice de specialitate în domeniul tehnic
    Experienţă în comerţul cu piesele de schimb sau pe un post similar
    Cunoştinţele privind programele de identificare piese constituie un avantaj
    Cunoştinţe medii de limba engleză
    Cunoştinţe PC – nivel mediu
    Permis de conducere - categoria B

    Responsabilitati

    RESPONSABILITĂŢI

    Prelucrează comenzile de piese de schimb de la clienţi
    Identifică piesele de schimb şi referinţele în catalogul de piese şi în sistemul de gestiune
    Urmăreşte intrările şi ieşirile din stoc
    Urmăreşte comenzile şi informează clienţii cu privire la data de livrare a pieselor
    Realizează diverse raportări
    Propune soluţii de optimizare a stocului de marfă

    Alte informatii

    PROFIL CANDIDAT

    Buna comunicare si orientare către clienţi
    Seriozitate, dorinţă de învăţare permanentă
    Organizare şi dinamism
    Autonomie