Reprezentant telesales

Angajator: GY Medical Solutions
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Farmacie - Medicina
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.11.2017
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    -Perseverent, increzator la telefon, bun ascultator, calm, consistent, sociabil, inteligent, cu abilitatea de a angaja prospectii in conversatii vii, cu abilitatea de a mentine un ton antrenant pe parcursul conversatiei si capacitatea de a folosi primele momente ale apelului pentru a atrage atentia prospectului,
    -Bun negociator, cu capacitatea de a face fata respingerii si criticismului intr-un mod profesional si cu abilitatea de a continua sa sune intr-o maniera energica si entuziastica
    -Experienta cu apeluri outbound si/sau experienta in domeniul medical sunt un plus.

    Responsabilitati

    -Vanzarea prin telefon a produselor companiei; B2C
    -Prospectarea si prioritizarea leadurilor folosing analiza, CRM si tooluri de internet
    -Contactarea leadurilor generate de marketing
    -Abordare proactiva in prospectare pentru a construi strategii de vanzare si a executa planuri de marketing
    -Atingerea numarul zilnic de apeluri outbound si a numarului de vanzari lunare
    -Proiectarea unei imagini profesionale a companiei si produselor companiei catre clienti, prospecti, doctori si alti parteneri, in apelurile outbound, cat si inbound
    -Documentarea informatiilor adunate in timpul activitatii de prospectare in sistemul CRM.

    -Training in vanzarea prin telefon si comunicarea cu clientii
    -Training pentru produsele si serviciile pe care le promovam din domeniul medical
    -Full time si/sau part time
    -Ore flexibile 4h/6h/8h in intervalul 8:00-20:00
    -Salariu fix plus comision si bonusuri in functie de performanta.