Statistician

Angajator: Grup Renault Romania
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.11.2017
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    •Studii superioare de inginerie, matematica, statistica (cibernetica);
    •Excel avansat, Power Point avansat;
    •Experienta in lucrul cu baze de date;
    •Bune abilitati de sintetizare si raportare;
    •Minim o limba straina (Franceza/Engleza) – Nivel Mediu;
    •Atentie la detalii;
    •Cunostinte R si VBA reprezinta un avantaj.

    Responsabilitati

    •Identifica si alerteaza asupra potentialelor crize observate in retea;
    •Ajuta la prioritizarea subiectelor de calitate;
    •Calculeaza si raporteaza principalii indicatori de calitate client;
    •Analizeaza si interpreteaza indicatorii de calitate client;
    •Sprijina meseriile in identificarea cat mai exacta a problemelor din clientela;
    •Acompaniaza ISI in vederea stabilirii de obiective calitate.