Administrator Rapoarte ARGOS

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Grup Renault Romania active.

Vezi toate job-urile Administrator Rapoarte ARGOS active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Grup Renault Romania
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Mioveni
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 15.11.2017
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - Studii economice superioare: economice / informatica de gestiune;
    - Bun cunoscator al Office-ului (excel, word, power-point), cu inclinatii informatice;
    - Cunoasterea aplicatiei SAP si Bussiness Object (sau este gata sa invete rapid), cunosterea aplicatiei Spotfire constituie avantaj in evolutia postului;
    - Cunostinte bune de limba franceza si engleza;
    - Rigurozitate, adaptabilitate, abilitatibunede comunicare;
    - Disponibilitate pentru misiuni in Franta ( aprox.1 sapt la 3 luni).

    Responsabilitati

    ARGOS este o aplicatie in care se regasesc indeosebi informatii privind activitatile comerciale, industriale si financiare ale Grupului Renault. Aceasta baza de date permite crearea unor rapoarte pe baza carora diferitii utilizatori pot sa aiba o imagine clara despre bussiness si sa ia deciziile corespunzatoare, la timp.

    Pe Universul ARGOS (baza de date) si modulele sale integrate ( Comercial, Financiar, Industrial..) :
    - Creeaza si pune la zi rapoartele cerute de Directiile Client din Renault ( Franta ), astfell incit rapoartele sa raspunda cit mai bine nevoilor acestora ( Comercial, Financiar, Industrial );
    - Participa la Campaniile bugetare ( decembrie-februarie ), punind la dispozitie rapoarte legate de buget;
    - Actualizeaza rapoartele in functie de modificarile care pot surveni ( modificari de ordin organizatoric, geografic, etc ), actualizeaza tabelele MASTERDATA si extractiile in Bussiness Object;
    - Livreaza rapoartele la timp, se asigura ca nu sunt erori.