Inginer Automatizari - Specialist Mentenanta

Angajator: Grup Renault Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Mioveni
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 19.10.2017
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - Studii superioare tehnice, Specializare Electronica /Automatica /Roboti Industriali;
    - Experienta Industriala de minim 3 ani intr-un post similar;
    - Cunostinte automate programabile Schneider, Siemens ; cunostinte roboti ABB;
    - Competente lingvistice : engleza / franceza;
    - Disponibilitate pentru pentru lucrul pe schimburi.

    Responsabilitati

    - Repune in stare de functionare instalatiile industriale in cazul unui defect de natura electronica;
    - Asigura mentenanta corectiva, preventiva si curativa in domeniile urmatoare : Electronica, Robotica Automatizari (mijloace de productie automatizate), Informatica Industriala;
    - Arhiveaza programele dupa o analiza atenta a calitatii continutului; planifica si realizeaza interventii, tinand cont de urgente, termene, disponibilitatea instalatiilor;
    - Propune actiuni de fiabilizare, plecand de la analiza penelor si participa la punerea lor in lucru;
    - Realizeaza montaje electrice/electronice, pe baza schemelor puse la dispozitie;
    - Efectueaza masuratori/calibrari cu aparate electrice/electronice.