Responsabil Proces - Inginer Chimist

Angajator: Rossini Sleeve Technologies
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 23.10.2017

    Rossini Sleeve Technologies produce sleeve-uri pentru imprimante industriale : Evergreeen Sleeve, Everstat Sleeve- asistenta electorostatica, Photoflex Sleeve – tiparire continua, Starcoat Sleeve, StarGlas Sleeve.
    Pe langa aceste produse folosite in flexografie, Rossini produce o gama larga de sleeve-uri din fibra de sticla si carbon cu acoperiri multiple, pentru orice aplicatie in rotogravura si ambalaje flexibileCateva din brevetele faimoase ale Rossini:

    • Air Carrier Sleeve System
    • Etichetele colorate introduse pentru a identifica Multi-layered printing sleeve
    • ESA White Sleeve
    • Leonardo Seamless Offset Sleeve
    • Photosleeve
    • Microprocesorul de identificare

    Cerinte

    Studii superioare - Chimie Industriala;
    Experienta pe un post similar in domeniul fabricarii de cauciuc;
    Cunostinte de limba engleza si limba italiana la nivel mediu;
    Permis de conducere: Cat. B

    Responsabilitati

    Planificarea si coordonarea operatorilor din productie in functie de proiectele in desfasurare;
    Verificarea zilnica a rapoartelor de productie si rebut;
    Urmarirea si garantarea respectarii forecastului si a termenelor de realizare pentru activitatile planificate;
    Stabilirea prioritatilor si urgentelor;
    Asigurarea respectarii prevederilor legale cu privire la securitatea si sanatatea in munca.

    Alte informatii

    Se ofera:
    Salariu competitiv;
    Tichete de masa pentru fiecare zi lucratoare in valoare de 15 lei;
    Orele suplimentare sunt platite cu 200%;
    Al 13-lea salariu;
    Prime.