Responsabil SSM DSU - Timisoara

Angajator: Auchan Retail Romania
Domeniu:
  • Juridic
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 10.10.2017

    Auchan Retail este unul dintre cele mai importante lanturi comerciale, locul 11 în lume, prezent in 16 tari, cu peste 900 hipermarketuri si aproape 330.000 de angajati. Auchan Retail detine si alte canale de retail: supermarketuri, proximitate si comert online.

    Primul magazin din tara noastra a fost deschis la 7 noiembrie 2006, in cartierul Titan, iar in prezent Auchan Romania numara 33 de hipermarketuri si 10.000 de angajati.

    Cerinte

    - Experienta intr-o pozitie similara - minim 3 ani;
    - Atestat de protectia muncii valabil, conditie obligatorie;
    - Cunostiinte solide legislative privind protectia muncii si PSI;
    - Cunostinte PC (MS Offoce: Word, Excel);
    - Persoana responsabila, cu initiativa.

    Responsabilitati

    - Asigurarea evaluarii riscurilor de accidentare si imbolnavire profesionala;
    - Asigurarea auditarii securitatii si sanatatii in munca la nivelul unitatii si sa stabileasca nivelul de securitate;
    - Participarea si acordarea avizului la angajarea personalului;
    - Asigurarea evaluarii cunostintelor dobandite in procesul de instruire prin examene, teste;
    - Elaborarea listei cu dotarea personalului cu echipamente individuale de protectie si de lucru;
    - Cercetarea accidentelor de munca si tinerea evidentei acestora;
    - Colaborarea cu serviciul medical in fundamentarea programului de masuri de protectie a muncii;
    - Controlul, pe baza programului de activitate, a tuturor locurilor de munca in scopul prevenirii accidentelor de munca si imbolnavirilor profesionale;
    - Instruirea si informarea salariatilor in domeniul protectiei muncii.