Controlor Financiar - zona Cluj si Iasi

Angajator: FarmaVet
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Iasi
  • Actualizat la: 17.10.2017
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    • Absolvent/a de studii superioare – specializare finante /contabilitate
    • Experienta relevanta de minim 2 ani in domeniul contabil-financiar.
    • Foarte bun utilizator al pachetului MS Office.
    • Cunostinte de utilizare soft Charisma - constituie un avantaj.
    • Spirit analitic, riguros, cu atentie ridicata la detalii.
    • Persoana foarte organizata, capabila de a se adapta unui ritm de lucru sustinut, sub presiunea unor termene limita.
    • Fire comunicativa.
    • Disponibilitate pentru deplasari frecvente.

    Responsabilitati

    • Verifica respectarea dispozitiilor legale privitoare la existenta, integritatea, gestionarea si utilizarea mijloacelor materiale si banesti din cadrul sucursalelor, pe baza documentelor.
    • Inregistreaza in contabilitate documentele din evidenta tehnico-operativa.
    • Verifica modul de efectuare, in numerar sau prin cont, a incasarilor si platilor de orice natura.
    • Verifica modul de intocmire si circulatie a documentelor primare, tehnic-operative si contabile.
    • Verifica utilizarea conform dispozitiilor legale a valorilor materiale de orice fel, declasarea sau casarea de bunuri.
    • Participa la efectuarea de inventare pe tot parcursul anului in depozitele si farmaciile Farmavet.