QA Tester

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DocProcess active.

Vezi toate job-urile QA Tester active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: DocProcess
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.10.2017

    De peste 10 ani realizam si integram solutii informatice performante pentru a ne indeplini misiunea: aducem viitorul in prezent si sustinem transformarea digitala a clientilor nostri.
    Punem la dispozitia clientilor nostri platforma DocXchange in cloud pentru schimbul electronic de documente, integram aplicatii si solutii cu sisteme ERP, lucram permanent pentru a imbunatati experienta utilizatorilor si asiguram disponibilitatea si securitatea datelor.

    Cerinte

    Ce aduci echipei:
    - ai diploma invatamant superior: Politehnica (Automatica si Calculatoare), ASE (Cibernetica), Universitatea Bucuresti (Matematica si Informatica) sau echivalenta
    - ai experienta cu baze de date si cunostinte de SQL - nivel de baza
    - ai experienta cu instrumente Linux
    - ai realizat scenarii de test pentru testare manuala
    - ai experienta in utilizarea aplicatiilor de integrare continua (de preferinta Jenkins)
    - esti flexibil, inveti rapid, ai capacitate de lucru cu mai multe activitati in paralel
    - esti creativ, ai atentie la detalii si spirit analitic
    - ai capacitate de prioritizare, organizare si livrezi conform angajamentelor (sau ai interes pentru dezvoltarea lor)

    Vom aprecia dar nu sunt obligatorii: cunostinte Java, API REST

    Responsabilitati

    Ce vei face in echipa noastra:

    - Elaborezi planuri de test
    - Implementezi teste automate folosind unelte si frameworkuri specifice
    - Analizezi cerintele de aplicatii software, obtii clarificari in cazul in care este nevoie,
    - Dezvolti o intelegere completa si detaliata a logicii de afaceri
    - Creezi/ actualizezi cazurile de testare in functie de specificatiile furnizate
    - Colaborezi cu dezvoltatorii si analistii in toate etapele dezvoltarii de cerinte pentru a te asigura ca ceea ce este produs este adecvat scopului
    - Utilizezi JIRA pentru urmarirea defectelelor si a documentatiei
    - Identifici si sugerezi imbunatatiri ale procesului.

    Alte informatii

    Noi iti oferim:

    Proiecte interesante
    Un mediu de lucru in care incurajam creativitatea si spiritul de initiativa
    Pachet salarial motivant.
    Plan de evolutie personala cuprinzand training si suport pentru certificari
    O echipa tanara, dinamica si profesionista / lucru in echipa

    Procesul de recutare si selectie include interviuri si teste de specialitate.

    Sunt invitati la interviu doar candidatii considerati potriviti pentru pozitiile vacante.

    Mult succes tuturor!