SME Relationship Manager - Bacau/Roman/Braila/Galati/Tulcea

Angajator: OTP Bank
Domeniu:
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Bacau
  • Braila
  • Galati
  • Actualizat la: 22.09.2017

    Prezenta din 2004 pe piata bancara locala, OTP Bank Romania si-a propus sa devina o banca universala puternica, care sa ofere servicii complete pentru clienti persoane fizice si companii.

    In ultimii 11 ani de cand OTP Bank a intrat pe piata din Romania am demonstrat ca avem capacitatea de a intelege nevoile clientilor si contextul actual al pietei si ca suntem un partener de incredere in furnizarea de servicii financiare.

    In OTP Group, oamenii dau valoare si sunt o adevarata resursa. De aceea, OTP Bank Romania recunoaste, atrage, dezvolta si expune spre calitate si profesionalism capitalul uman, rezultatul fiind o echipa tanara aflata intr-un continuu proces de perfectionare.

    Cerinte

    - Experienta anterioara in vanzarea produselor pentru persoane juridice - minim 3 ani;
    - Cunostinte avansate de analiza financiara;
    - Abilitati de vanzare, prezentare si negociere;
    - Bune abilitati de comunicare si interactiune;
    - Atitudine pozitiva, entuziasm si motivatie;
    - Perseverenta in atingerea obiectivelor;
    - Bun cunoscator al legislatiei bancare;
    - Cunostinte avansate MS Office;
    - Limba engleza -avansat (vorbit, scris, citit).

    Responsabilitati

    - Identifica oportunitatile de vanzare (inclusiv vanzare incrucisata) pentru toate produsele si serviciile OTP Bank Romania SA adresate clientilor persoane juridice (cu cifra de afaceri pana in 5 mil. euro);
    - Ofera consultanta clientilor persoane juridice privind toate tipurile de produse si /sau servicii bancare a caror vanzare o intermediaza;
    - Dezvolta portofoliul de clienti si volumul de afaceri impreuna cu echipa de vanzari din care va face parte;
    - Colecteaza documentatia aferenta tipului de produs si depune dosarul la una din unitatile teritoriale ale OTP Bank Romania SA;
    - Mentine legatura cu clientii pe tot parcursul colaborarii acestora cu OTP Bank Romania;
    - Participa in proiectele si activitatile repartizate de superiorul direct.

    Beneficii:
    - Posibilitatea de a-ţi construi o carieră într-un mediu profesionist;
    - Pachet salarial atractiv;
    - Asigurare medicală;
    - Asigurare de viaţa;
    - Beneficii non-financiare: certificări, traininguri.