Verificator Valori - Timis

Angajator: BCR
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 18.08.2017

    BCR vine la Angajatori de TOP cu job-uri altfel decat te-ai fi asteptat!
    Ti-am pregatit cariere in care tot ceea ce faci tu se vede. Nu doar la birou, ci in toata tara.
    Pentru ca suntem o banca ce sustine romanii si proiectele pentru viitorul Romaniei."
    e.

    Banca Comerciala Romana (BCR), membra a Erste Group, este cel mai important grup financiar din Romania si include operatiunile de banca universala (retail, corporate & investment banking, trezorerie si piete de capital), precum si societatile de profil de pe piata leasingului, pensiilor private si a bancilor de locuinte.

    BCR este banca nr.1 în România după valoarea activelor (peste 15 mld EUR), banca nr.1 după numărul de clienţi şi banca nr.1 pe segmentele de economisire şi creditare. BCR este cel mai valoros brand financiar din România, după gradul de încredere al clienţilor şi după numărul celor pentru care BCR este principala instituţie cu care fac banking. Si tot BCR este numarul 1 in preferintele tinerilor care viseaza la o cariera in banking.

    Cerinte

    Tu ai putea fi ocupantul postului, daca poti oferi:

    A. Studii : medii
    B. Vechime : 1 an in activitate
    C. Cunostinte (IT, limbi straine, know-how specific postului):
    - produsele si serviciile oferite de companie (cunostinte de baza), procedurile de lucru, fluxurile operationale specifice activitatii, aplicatiile informatice specifice domeniului de activitate
    D. Abilitati:
    - adaptare si raspuns la schimbare, lucrul sub presiune, prioritizare, aderare la principii si valori, analiza, atentie la detalii, comunicare in scris si verbala, lucrul cu oamenii, lucrul independent, managementul stresului, managementul timpului, operare (date, echipamente), organizare

    Alte detalii
    Daca tu consideri ca indeplinesti cerintele de mai sus, te rugam sa trimiti CV-ul detaliat in limba romana la adresa de email CITONE . HR @ bcr.ro, specificand la subiect "Candidatura Verificator Valori Timis".

    Responsabilitati

    Principalele sarcini si responsabilitati:
    1. Verifica autenticitatea, triaza, numara valorile incredintate (bilete de banca, moneda metalica, tichete si alte valori), fisicheaza (moneda metalica), in conformitate cu prevederile cadrului de reglementare intern aplicabil operatiunilor cu numerar;
    2. Completeaza evidentele necesare pentru valorile (bancnote, monede metalice, tichete) primite din colectarile efectuate de la clienti (inclusiv in situatiile in care se constata bancnote false/diferente de numerar), fiind responsabil pentru integritatea valorilor preluate in gestiune;
    3. Descarca/incarca numerarul in/din casetele automatelor bancare si ambaleaza casetele automatelor bancare in sacii de panza speciali, in conformitate cu reglementarile aplicabile;
    4. Completeaza, semneaza si stampileaza formularul care detaliaza monetarul colectat de la client;
    5. Inregistreaza in sistemul informatic toate informatiile necesare, fiind totodata responsabil de corectitudinea inregistrarilor efectuate;
    6. Primeste/preda de la/catre salariatul responsabil numerarul repartizat spre procesare/reconciliere;
    7. Primeste spre procesare sacii cu tichete valorice;
    8. Verifica modul de functionare a masinilor de procesare numerar/alte valori si identificare falsuri; asigura si raspunde de utilizarea acestora conform standardelor definite in manualul de utilizare;
    9. Mentine ordinea si curatenia locului de munca, atat in timpul programului, cat si la sfarsitul acestuia, curatand echipamentele din dotarea Centrului de Procesare ori de cate ori este necesar (cel putin o data pe zi, la inceputul programului de lucru);
    10. Reverifica, in prezenta coordonatorului de schimb, pachetele de numerar (rezultate din colectare) la care s-au constatat diferente;
    11. Participa la operatiunile de inchidere a schimbului de lucru, raspunzand pentru diferentele de numerar nejustificate;