Telesales Executive Agent

Angajator: MedLife SA
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 11.12.2017

    MedLife activează pe piața din România din 1996, fiind cel mai mare operator privat de servicii medicale de pe piața locală. Compania acoperă toate zonele de activitate medicală: ambulatoriu, spitale, maternități, laboratoare, farmacii, toate acestea constituind Sistemul Medical MedLife.

    Cei peste 3.000 de angajați sunt bunul cel mai de preț al companiei! Ne definește CALITATEA UMANĂ a personalului medical. Suntem o forță pentru că scriem, clipă de clipă, ISTORIA MEDICINEI PRIVATE din România.

    Cerinte

    Profilul care se potriveste echipei noastre este acela al unui profesionist cu:
    - studii superioare in curs sau absolvite
    - disponibilitate full time, program de la 9:00 la 17:30
    - experienta in domeniul telesales/call center
    - cunostinte de operare a pachetului microsoft office (excel, word, outlook)
    - ablilitatea de a gestiona simultan mai multe aplicatii/programe
    - excelente abilitati de comunicare, relationare interpersonala si negociere
    - capacitate de organizare a activitatii individuale
    - orientare catre performanta si rezultate, atat individuale cat si la nivel de echipa
    - atitudine business in relatia cu clientii.

    Responsabilitati

    La birou va trebui sa:
    - identifici clientii potentiali, persoane juridice, din baza de date alocata, conform criteriilor de calificare
    - contactezi telefonic potentialii clienti calificati, prospectezi profilul real al societatii si in urma informatiilor obtinute stabilesti intalniri pentru forta de vanzari, in vederea incheierii si derularii contractelor de furnizare a serviciilor medicale oferite de MedLife
    - actualizezi baza de date cu informatiile obtinute
    - raportezi periodic
    - promovezi o imagine pozitiva a companiei in relatia cu clientii si prospectii contactati.

    Obiective:
    - gestionarea portofoliului de clienti potentiali alocati
    - atingerea targetului lunar/anual si a obiectivelor individuale stabilite in cadrul departamentului de telesales/vanzari.

    Alte informatii

    Iti oferim:
    - stabilitate intr-o companie care este lider de piata
    - pachet salarial fix motivant
    - bonusuri adaptate rezultatelor pe care le vei obtine
    - tichete de masa
    - pachet de servicii medicale pentru tine si familie.