Consilier vanzari

Angajator: GRUP EDITORIAL LITERA
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 18.11.2017

    Grupul Editorial Litera este unul dintre cei mai mari editori de carte din Romania. Suntem o companie in plina ascensiune, care isi propune in fiecare an sa dezvolte, sa inoveze, sa contribuie la cresterea pietei de carte.

    Cerinte

    - experienta in vanzari constiuie un avantaj;
    - abilitati de vanzare, negociere si relationare;
    - cunoștințe și experiență în lucrul cu casa de marcat, POS și sisteme de gestiune
    - orientare catre client si catre calitatea serviciilor prestate;
    - abilitati de comunicare si atentie la detalii;
    - punctualitate, incredere in sine, autocontrol, spirit de echipa

    Responsabilitati

    - comunică și relaționează cu clienții într-o manieră amabilă și prietenoasă
    - află nevoile și așteptările clienților, le oferă informații corecte și complete despre produse, îi îndrumă în găsirea titlului căutat și/sau le oferă alternative tot din cadrul minilibrăriei
    - învață cât mai multe lucruri despre oferta de produse și se informează cu privire la noile apariții
    - expune titlurile la raft conform domeniilor tematice stabilite.
    - încasează și operează în sistem documente de contabilitate primară.
    - gestionează stocul de marfă
    - colaborează cu ceilalți membri ai echipei din care face parte

    - pachet salarial motivant: salariu + bonuri de masa+bonusuri lunare
    - mediu de lucru atractiv