Ofiter Bancar - Divizia Fonduri Europene

Angajator: Libra Internet Bank SA
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.04.2017

    Ai drept calitati spiritul dinamic, perseverenta si entuziasm? Iti doresti o cariera de succes in mediul financiar-bancar?

    Libra Internet Bank iti ofera oportunitati profesionale si tot suportul de care ai nevoie pentru a-ti construi cariera pas cu pas, trecand prin pozitii specifice unei institutii bancare.

    Iti oferim un mediu de lucru provocator, modern si orientat catre rezultate. Suntem organizatia care sustine tinerii exceptionali, ambitiosi, care doresc sa-si contureze un brand profesional si sa-si dezvolte cariera indrumati de specialistii bancii.

    Suntem o echipa tanara si dinamica. Vei gasi adevarati profesionisti, oameni cu experienta, comunicativi si proactivi care apreciaza performanta. Entuziasmul si energia acestora iti vor oferi o atmosfera de lucru placuta si colegiala.

    Te asteptam alaturi de echipa noastra!

    Cerinte

    • Absolvent studii superioare;
    • Bun organizator;
    • Abilitati de comunicare;
    • Atitudine proactive, spirit de initiativa;
    • Capacitate de analiza si sinteza.

    Responsabilitati

    • Redacteaza procedurile si produsele bancii in ceea ce priveste programele de finantare guvernamentale sau din fonduri europene precum si a programelor de garantare;
    • Sub coordonarea Directorului de Divizie /Inlocuitorului acestuia colaboreaza cu diviziile implicate in intocmirea aplicatiilor pentru accesarea finantarilor si garantiilor oferite de catre parteneri interni si internationali.
    • Intocmeste rapoarte aferente Conventiilor de finantare/garantare care sunt in atributia Diviziei Fonduri Europene.
    • Asigura indeplinirea oricaror alte sarcini delegate de superiorul direct in concordanta cu obiectivele liniei de business
    • Isi desfasoara activitatea conform responsabilitatilor stabilite de Directorul de Divizie, in conformitate cu legea, cu regulamentele BNR si a regulamentelor si normelor interne ale bancii;
    • Cunoaste si respecta normele privind “Cunoasterea Clientelei” precum si normele de “Prevenire si combatare a spalarii banilor”. Cunoaste si aplica corect normele interne de creditare si garantii;
    • Raspunde de arhivarea corecta si periodica, respectand normele in vigoare, a tuturor documentelor aferente ariei de responsabilitate;
    • Raporteaza superiorului ierarhic incidentele referitoare la securitatii informatiei;
    • Raportarea incidentelor operationale si a celor ce pot afecta securitatea datelor / informatiilor;