Trainee in cadrul Distrigaz Sud Retele, Sfântu Gheorghe

Angajator: ENGIE Romania
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 23.10.2017

    Grupul ENGIE, unul dintre liderii din domeniul energetic la nivel mondial, este prezent in Romania in următoarele domenii de activitate: gaze naturale, energie electrica, servicii energetice si de infrastructura, prin filialele sale: ENGIE Romania, Distrigaz Sud Retele, ENGIE Servicii, Alizeu Eolian si Braila Winds.
    ENGIE in Romania se ocupa cu:
    •         furnizare de gaze naturale si de electricitate, pentru clienti rezidentiali si business, prin ENGIE Romania care este si interfata comerciala cu clientii;
    •         distributie de gaze naturale prin Distrigaz Sud Retele.
    •         servicii tehnice pentru instalatiile de gaze naturale si centrale termice prin ENGIE Servicii;
    •         productie de electricitate prin 2 parcuri eoliene (Alizeu Eolian si Braila Winds).
    Ne mandrim cu un portofoliu de 1,6 milioane de clienti, gestionam in siguranta o retea de distributie de circa 19.000 km, producem energie electrica in doua parcuri eoliene cu o capacitate totala de 100 MW iar toate acestea le realizam cu o echipa puternica de 3.600 de angajati.

    Cerinte

     Studenţi în an terminal, proaspăt absolvenţi sau masteranzi ai: Universității Politehnice București – Facultatea Energetică, Universităţii Construcții București – Facultatea Instalații, Universităţii Petrol si Gaze Ploieşti, alte universităţi tehnice similare ca profil;
     Studenţi cu rezultate bune, a căror medie a anilor de studiu este mai mare de 8;
     Tineri dinamici şi motivaţi cu potenţial de leadership care au capacitatea de a lucra sub presiune, disponibili pentru munca de teren şi care demonstrează bune abilităţi de comunicare;

    Constituie avantaje:
     Experienţa participării la proiecte tehnice în cadrul studiilor; atestările profesionale în domeniul energetic, instalaţii termice, sanitare, electrice; permis de conducere categoria B.

    Responsabilitati

    Alte informatii

    Oferim:
    • Program de traineeship plătit; vei fi angajat cu contract de muncă pe perioadă determinată (minim 6 luni), cu posibilitate de prelungire sau de angajare pe perioadă nedeterminată;
    • Oportunitatea de a-ţi începe cariera şi de a acumula experienţă profesională în domeniul ingineriei şi al serviciilor;
    • Dezvoltare prin învăţare intensă la locul de munca având alături un mentor care îţi ghidează şi îţi monitorizează evoluţia pe perioada traineeship-ului;
    • Acces la programe de dezvoltare a competentelor profesionale şi interpersonale pe parcursul traineeship-ului;
    • Posibilitatea de a accesa o bursă pentru a urma un masterat în Franța.