Servant Pompier

Angajator: Renault Group Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Mioveni
  • Actualizat la: 06.05.2024

    Spiritul nostru de inovare duce mobilitatea și mai departe, pentru a aduce oamenii mai aproape unii de ceilalți.

    Renault Group se află în avangarda unei mobilități care se reinventează. Având o expertiză unică în domeniul electrificării, Renault Group se bazează pe complementaritatea celor patru mărci ale sale – Renault, Dacia, Alpine și Mobilize, și propune clienților săi soluții de mobilitate durabile și inovatoare. Prezent în peste 130 de țări și având peste 111.000 de salariați, Grupul a vândut 2,1 milioane de vehicule în 2022. Obiectivul nostru este să dezvoltăm soluțiile de mobilitate care să îi apropie pe oameni. Pregătit oricând să facă față provocărilor, atât pe șosea, cât și în competiție, Grupul este angajat într-o transformare ambițioasă și generatoare de valoare. Aceasta este centrată asupra dezvoltării de tehnologii și de servicii inedite, precum și a unei game de autovehicule competitive, echilibrate si electrificate. Preocupat de protejarea mediului înconjurător, Renault Group are ambiția de a ajunge la emisii zero de CO2 în Europa în 2040.

    În România, Renault Group integrează toate activitățile specifice construcției automobilului, ceea ce a condus la o performanță economică susținută și la o varietate de oferte de recrutare pentru specializări diferite: studii client, design, inginerie, testare, fabricație, logistică, comercializare, servicii de business, post-vânzare, finanțare. Grupul e lider pe piața locală cu mărcile Dacia și Renault. Cei peste 15.000 de profesioniști inovează și mențin standarde ridicate de profesionalism în birourile situate în București, Mioveni, Titu, Pitești și Oarja. În timp ce fiecare loc de muncă din cadrul echipei este unic, cu toții împărtășim o pasiune comună pentru mașini și provocările interesante pe care le prezintă această industrie.

    Cerinte

    - Minim studii liceale finalizate, de preferință profil tehnic;

    - Limba franceza / engleza (reprezinta un avantaj);

    - Permis de conducere categoria B; categoria C (reprezintă un avantaj);

    - Apt medical pentru a si îndeplinii responsabilitățile (activitatea impune in anumite situații – lucru la înălțime respectiv pregătire fizica consistenta);

    - Cunoștințe medii de operare a pachetului MS Office (Word, Excel, Outlook);

    - Capacitatea de a lucra in condiții de stres ( ce pot sa apara in intervenții);

    - Capacitatea de relaționare-comunicare, lucru in echipa, adaptare la nou.

    Responsabilitati

    Rol:

    Execută acțiuni specifice pentru a gestiona riscurile generate de activitatea de fabricație cât și limitarea efectelor riscurilor naturale , respectiv intervine pentru limitarea și înlăturarea urmărilor în cazul producerii unei situații de urgență.

    - Desfășoară activități specifice pentru prevenirea situațiilor de urgenta ( rond , inspecții , întreținere echipamente , instruire in domeniu);

    - Intervine profesional în caz de situații de urgenta ( incendii , inundații , poluare , deversare substanțe periculoase , salvare persoane etc. ) atât in timpul de lucru cât si când sunt situații extreme și este solicitat ;

    - Aplică procedurile interne ( conform legislației din Romania) cât si regulile impuse de Groupe Renault specifice prevenirii riscurilor industriale;

    - Studiază , se pregătește continuu (teoretic si fizic) , își însușește : regulile , procesele specifice activității pentru a putea punea in aplicare activitatea de prevenție si intervenție ;

    - Are o buna conduita profesionala si morala respecta procesul de etica si confidențialitate impus de Societate;

    - Își menține capacitatea fizica (prin antrenament) pentru a putea face fată cu succes intervențiilor specifice situațiilor de urgență;

    Departajarea se va face pe baza interviurilor si a testelor privind pregătirea fizica – indemanare , respectiv competente digitale.

    Toate candidaturile vor fi luate în considerare indiferent de naționalitate, gen, dizabilitate, vârstă, rasă, culoare, religie, stare de graviditate, identitate de gen sau orientare sexuală.

    Aplica fara CV
    3200 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Ploiesti,

    Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (460)