Coordonator Transporturi

Angajator: Compania Indiilor Orientale (CIO)
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Branesti
  • BUCURESTI
  • Popesti Leordeni
  • Actualizat la: 30.04.2024

    La CIO ai mai mult decât un loc de muncă. Aici este locul în care ne jucăm pentru a schimbă jocul, pentru a aduce arome din toate colțurile lumii în bucătăria fiecărui român și pentru a arăta lumii că fără sare și piper, viața nu are gust.

    Cerinte

    - Studii medii sau superioare;
    - Experiență anterioară relevantă în activități de coordonare transporturi (cu parc auto propriu și externalizat);
    - Experiență în domeniul FMCG este un avantaj;
    - Experiență și bună colaborare cu platformele logistice IKA;
    - Cunoașterea prevederilor legale aferente domeniului transporturi;
    - Curs ARR coordonator transport - reprezintă un avantaj;
    - Cunoștințe operare PC (Word, Excel, etc.);
    - Cunoașterea unor softuri specifice activității reprezintă un avantaj (rutare, urmărire GPS, etc);
    - Permis de conducere fără evenimente rutiere;
    - Seriozitate, dinamism, implicare, comunicare, meticulozitate și adaptabilitate;
    - Persoană fermă, organizată, structurată, orientată către identificarea de soluții și obținerea de rezultate.

    Responsabilitati

    - Asigură organizarea transporturilor în cele mai bune condiții, cu respectarea calității și termenelor cerute de standardele companiei;
    - Planifică, organizează și monitorizează activitățile legate de transport și comenzi;
    - Administrează flota auto și bugetul alocat;
    - Coordonează activitatea conducătorilor auto transport marfă proprii;
    - Realizează primirea și confirmarea comenzilor de transport;
    - Monitorizează și analizează cheltuielile aferente activității de transport, propunând soluții de eficientizare a activității.

    Alte informatii

    Locație: Pantelimon, Ilfov
    Program de lucru: luni - vineri, 8.00 -16:00

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (14)