Asistent Service

Angajator: Diamedix
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.04.2024

    Diamedix Diagnostica este una dintre cele mai vechi companii de In Vitro Diagnostic (IVD) din România, cu o istorie bogată începută încă din 1996. Cu un angajament ferm față de inovație, calitate și excelență, am depășit continuu limitele a ceea ce este posibil în industria IVD.

    Cerinte

    Candidatul Ideal

    -Absolvent studii superioare;
    -Cunoștințe bune de limba engleză;
    -Cunoștințe excelente de operare în Excel, baze de date, analiză date
    -Preia comenzile specifice service-ului primite telefonic, email, fax;
    -Capacitate de analiză și sinteză;
    -Atenție la detalii;
    -Capacitate bună de planificare și organizare a propriei activități;
    -Atitudine pozitivă.

    Responsabilitati

    - Înregistrează în sistemul software intern solicitările service;
    - Arhivează și ține evidența contractelor de service (la cerere, standard) încheiate și menține permanent legătura cu reprezentanții de service, de vânzări și clienții pentru buna derulare a lor;
    - Se ocupă de direcționarea tuturor solicitărilor de intervenție/evenimentelor de service, asigurându-se de existența documentației necesare unei intervenții;
    - În conformitate cu politica de service și preț, asigură suport și informațiile necesare Departamentului de Vânzări pentru realizarea ofertelor de preț în cazul contractelor noi, pentru prelungirea contractelor existente, pentru diverse intervenții accidentale, etc;
    - Ține legătura cu Inginerul de Service pentru confirmarea detaliilor comenzii clientului și a livrării mărfii către client;
    - Preia comenzile specifice Departamentului Service primite telefonic, fax, email sau direct de la Inginerii de Service și le procesează conform procedurii interne stabilite, iar în cazul comenzilor pentru piese de schimb și verifică existența acestora în softul de gestiune;
    - În conformitate cu politica de service și cu respectarea rapoartelor aferente acestei activități, răspunde de întocmirea bonurilor de consum și de cererile de emitere factură, confruntând stocul scriptic cu cel fizic;
    - Se ocupă de preluarea și alocarea în timp util a reclamațiilor pe parte de service din partea clienților, sub atenta îndrumare a Directorului de Service;
    - Realizează planificarea zilnică și prezența pe teren împreună cu Inginerii de Service, pentru efectuarea diverselor activități la client;
    - Întocmai cu elementele contractelor de service, se ocupă de planificarea lunară pentru evenimentele tehnice programate (revizii, testări) pentru clienții ce dețin aparate în garanție.

    Diamedix Impex este unul dintre cei mai importanți distribuitori autorizați din România, fiind prezent în piața de diagnostic in vitro de mai bine de 28 de ani. La acest moment este distribuitor regional al unora din cei mai importanți producători de dispozitive medicale: Siemens Healthineers, Hologic, Horiba Medical, Sebia, Copan, Beckman Coulter, având ca obiect de activitate distribuția de reactivi, consumabile și echipamente destinate laboratorului clinic.

    Credem în profesionalism și integritate și vedem în fiecare client pe care îl avem în portofoliu un partener pe termen lung, alături de care suntem mereu, cu cele mai performante servicii și produse din piață. Considerăm echipa noastră cea mai importantă investiție și de aceea asigurăm o specializare continuă, dar și un mediu competitiv și dinamic.

    Te regăsești în ceea ce suntem?
    Atunci vino în echipa noastră!