Biolog/Biochimist/Chimist- Specialist aplicații

Angajator: Diamedix
Domeniu:
  • Chimie - Petrochimie
  • IT Software
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 29.04.2024

    Diamedix Diagnostica este una dintre cele mai vechi companii de In Vitro Diagnostic (IVD) din România, cu o istorie bogată începută încă din 1996. Cu un angajament ferm față de inovație, calitate și excelență, am depășit continuu limitele a ceea ce este posibil în industria IVD.

    Cerinte

    Candidatul Ideal
    Ce este important pentru noi în etapa de selectare a candidaților ?
    Să identificăm o persoană care îndeplinește următoarele criterii:
    - Studii superioare (diplomă de licența) - Facultatea de Biologie/Chimie/ Biochimie/ Medicină;
    - Experiență de minim 3 ani în domeniul Laboratorului clinic sau cu dispozitive medicale
    - Cunoștințe de limba Engleză – nivel mediu;
    - Permis de conducere categoria B - de minim 1an;
    - Cunoștințe bune de operare PC - Microsoft Office;
    - Abilitați bune de prezentare, comunicare verbală și scrisă;
    - Implicare, inițiativă, organizare, orientare către soluții si rezultate, perseverență;
    - Capacitatea de a dobândi și utiliza informații;
    - Spirit de echipă;
    - Disponibilitate deplasări;
    - Rezistență la stres.

    Responsabilitati

    Descrierea jobului
    - Căutam un Biolog/Biochimist/Chimist pentru a fi Specialist Aplicații, rolul său fiind acela de cunoaștere și monitorizare în detaliu a produselor și soluțiilor din portofoliu,
    - Principala atribuție este de a rezolva problemele tehnice și științifice ale clienților, într-un mod eficient.
    - Acesta trebuie să se implice activ în soluționarea problemelor clienților, începând de la consultanța tehnică, managementul de proiect, implementarea produselor ofertate în cadrul laboratorului clinic, instruirea utilizatorilor, monitorizarea și asigurarea unei bune funcționări a soluției implementate.
    - Totodată are responsabilitatea de a culege și analiza informațiile tehnice ale competiției, furnizând informații utile departamentului de vânzări, îmbunătățind modul de promovare și prezentare a produselor deservite, astfel încât acestea sa fie bine poziționate în piață.
    - Se asigură de satisfacția clienților companiei și prioritizează acțiunile sale astfel încât clienții sa fie deserviți corespunzător.
    - Aparține departamentului de MARKETING/Customer Suport și lucrează alături de departamentele de vânzări, service și calitate.

    Diamedix Impex este unul dintre cei mai importanți distribuitori autorizați din România, fiind prezent în piața de diagnostic in vitro de mai bine de 28 de ani. La acest moment este distribuitor regional al unora din cei mai importanți producători de dispozitive medicale: Siemens Healthineers, Hologic, Horiba Medical, Sebia, Copan, Beckman Coulter, având ca obiect de activitate distribuția de reactivi, consumabile și echipamente destinate laboratorului clinic.

    Credem în profesionalism și integritate și vedem în fiecare client pe care îl avem în portofoliu un partener pe termen lung, alături de care suntem mereu, cu cele mai performante servicii și produse din piață. Considerăm echipa noastră cea mai importantă investiție și de aceea asigurăm o specializare continuă, dar și un mediu competitiv și dinamic.

    Te regăsești în ceea ce suntem?
    Atunci vino în echipa noastră!

    4500 - 5500 RON NET / luna
    Hybrid

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (113)