Inginer operare și administrare rețele de telecomunicații

Angajator: STS (Serviciul de Telecomunicații Speciale)
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.04.2024

    Furnizăm servicii de telecomunicaţii speciale şi de cooperare securizate, oriunde şi oricând, pentru România.

    Cerinte

    Candidatul ideal
    • Este absolvent de studii superioare în inginerie electronică și telecomunicații, ingineria sistemelor, calculatoare și tehnologia informației, științe inginerești aplicate (matematică și informatică aplicată în inginerie), informatică
    • Are cunoștințe și experiență în:
    o configurare și utilizare sisteme de operare Windows, Linux (Debian 10.6, Centos, RedHat);
    o DWDM, MPLS, STP, OSPF, EIGRP, IS-IS, BGP, MP-BGP, VPN, IPsec, VOIP, SIP, TDM, ATM, Radio;
    o VMware, vCENTER;
    o SQL, ORACLE.

    Responsabilitati

    Activități principale
    • Configurarea, administrarea și operarea serviciilor și rețelelor de telecomunicații speciale
    • Monitorizarea infrastructurii, rețelelor, serviciilor și a echipamentelor de la nivel național
    • Asigurarea suportului pentru remedierea problemelor tehnice aferente serviciilor și rețelelor administrate de către STS

    Alte informatii

    Condiții generale
    • Cetățenie română și domiciliu în țară
    • Stare bună de sănătate
    • Media examenului de bacalaureat/licență peste 7,00
    • Să nu facă parte din partide, formațiuni sau organizații politice
    • Să nu fi fost condamnat penal printr-o hotărâre judecătorească rămasă definitivă pentru o infracțiune săvârșită cu intenție, să nu fi executat o pedeapsă cu închisoarea ca urmare a săvârșirii unei infracțiuni din culpă și să nu fie în curs de cercetare sau judecată într-un dosar penal

    Aptitudini și abilități
    • Gândire analitică
    • Planificare și organizare a taskurilor
    • Analizarea, evaluarea și sintetizarea informațiilor
    • Demonstrarea cunoștințelor cross-funcționale
    • Capacitatea de a lucra în echipă
    • Inițiativă și implicare
    • Atenție la detalii și spirit de observație
    • Flexibilitate

    Beneficii
    • Oportunitatea de a lucra cu tehnologii de ultimă generație
    • Stabilitatea locului de muncă
    • Formare profesională continuă
    • Egalitate de șanse
    • Asistență medicală gratuită
    • Acces la facilități sportive
    • Echipă profesionistă și performantă

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (18)