Inginer cloud computing / virtualizare / servicii informatice / baze de date

Angajator: STS (Serviciul de Telecomunicații Speciale)
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Furnizăm servicii de telecomunicaţii speciale şi de cooperare securizate, oriunde şi oricând, pentru România.

    Cerinte

    Candidatul ideal
    • Este absolvent de studii superioare în inginerie electronică și telecomunicații, ingineria sistemelor, calculatoare și tehnologia informației, științe inginerești aplicate (matematică și informatică aplicată în inginerie), informatică
    • Cunoaște și are experiență în cel puțin una din tehnologiile: Linux, KVM, OpenStack, Kubernetes, VMware, PostgreSQL
    • Sunt un plus cunoștințele din domeniile: SQL, MariaDB, Cassandra, Oracle, Veeam, Python

    Aptitudini și abilități
    • Gândire analitică
    • Planificare și organizare a taskurilor
    • Analizarea, evaluarea și sintetizarea informațiilor
    • Demonstrarea cunoștințelor cross-funcționale
    • Capacitatea de a lucra în echipă
    • Inițiativă și implicare
    • Atenție la detalii și spirit de observație
    • Flexibilitate

    Responsabilitati

    • Implementarea și administrarea serviciilor pentru platforme de cloud computing
    • Administrarea infrastructurii de virtualizare ce oferă servicii pentru instituție și beneficiarii legali
    • Administrarea infrastructurii de baze de date, protecție și recuperare date
    • Contribuie la activitatea de proiectare și realizare de sisteme informatice virtuale specifice centrelor de date pentru beneficiari
    • Participarea la elaborarea politicilor de securitate a rețelelor virtuale și urmărirea respectării și aplicării acestora

    Alte informatii

    Condiții generale
    • Cetățenie română și domiciliu în țară
    • Stare bună de sănătate
    • Media examenului de bacalaureat/licență peste 7,00
    • Să nu facă parte din partide, formațiuni sau organizații politice
    • Să nu fi fost condamnat penal printr-o hotărâre judecătorească rămasă definitivă pentru o infracțiune săvârșită cu intenție, să nu fi executat o pedeapsă cu închisoarea ca urmare a săvârșirii unei infracțiuni din culpă și să nu fie în curs de cercetare sau judecată într-un dosar penal

    Beneficii
    • Oportunitatea de a lucra cu tehnologii de ultimă generație
    • Stabilitatea locului de muncă
    • Formare profesională continuă
    • Egalitate de șanse
    • Asistență medicală gratuită
    • Acces la facilități sportive
    • Echipă profesionistă și performantă

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Prima pentru relocare
    • Abonament medical
    • Abonament stomatologic
    • Abonament la sala sport
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Certificari/Atestate
    • Plata / compensare ore suplimentare
    • Zile libere suplimentare
    • Program de lucru flexibil
    • Tichete de vacanta

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (27)