Inginer/tehnician service echipamente industriale

Angajator: CONTRAIL MACHINERY
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Chitila
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 25.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Contrail Machinery oferă servicii specializate în domeniul proiectării și fabricării mașinilor și echipamentelor de construcții feroviare, în special Mașini de sudură Flash-Butt. Echipa noastră are o vastă experiență în domeniu, construind mașini de sudură pentru căi ferate din 2010.

    Cerinte

    Cerinte:
    Cunostinte de electrica/ electronica, mecanica, si hidraulica;
    Studii tehnice medii (pentru technician service) /superioare (pentru inginer de service)
    Abilitatea de a lucra cu sisteme IT de diagnosticare avansate;
    Abilitati de comunicare cu clientii;
    Experienta similiara in domeniu de minimum 3 ani constituie un avantaj;
    Disponibilitate de deplasare in tara pentru servicii de intretinere si reparare a utilajelor ;
    Cunostinte bune de limba engleza
    Descrierea jobului;
    Interventii de reparatie, mentenanta si diagnosticare pentru utilajele comercializate.
    Asigurarea suportului tehnic si de instruire pentru client;
    Elaborarea de rapoarte de lucru complete si corecte pentru interventiile efectuate.

    Responsabilitati

    Avand suportul colegilor cu experienta si trecand prin perioada de training, vei avea urmatoarele responsabilitati:

    1. Faci diagnoza, configurare & up-date pentru toate echipamentele alocate, conform programarii date de Managerul de Service, completezi raportul de service si il arhivezi in locatia stabilita
    2. Faci reparatii, inlocuiri si modificari pentru toate echipamentele alocate, conform programarii date de de Managerul de Service, operatiuni desfasurate atat la sediul firmei cat si la client, completezi raportul de service si il arhivezi in locatia stabilita.
    3. Asiguri suport pentru realizarea mentenanței preventive si / sau corective conform programarii date de Managerul de Service, completezi raportul de service si il arhivezi in locatia stabilita-
    4. Efectuezi instalarea si punerea in functiune a echipamentelor comercializate de catre Companie, conform programarii date de Managerul de Service, completezi raportul de service si il arhivezi in locatia stabilita-

    5. Faci interventii,indiferent de natura problemei tehnice la client sau la sediul Contrail, pentru toate echipamentele alocate, conform programarii date de Managerul de Service, completezi raportul de service si il arhivezi in locatia stabilita-

    Vă rugăm să luați în considerare că doar candidații selectați vor fi contactați pentru etapele ulterioare de selecție în orice proces de recrutare.

    GDPR – notificare pentru recrutare
    În scopuri de recrutare, am putea colecta informații personale pe care alegeți să ni le transmiteți prin intermediul site-ului web și oricărui alt canal de comunicare.
    • CV-uri/sume de orice fel (intenție, recomandare, etc.) pe care le furnizați
    • Informații pe care le furnizați cu privire la detaliile dvs. de contact
    • Informații pe care le furnizați cu privire la educația, experiența, abilitățile și recomandările dvs.
    • CV-uri și scrisori de intenție sau orice alte documente (diplome, etc.) pe care le alegeți liber să le încărcați în cererea dvs.
    • Informații pe care le furnizați în orice instrumente implicate în scopul recrutării (chestionare, feedback sau proces de angajare)
    În scopuri de recrutare, vom utiliza informațiile pe care le furnizați în felul următor:
    • Vom analiza conținutul pentru a decide dacă candidatura dvs. poate fi potrivită pentru postul nostru vacant
    • Vom folosi informațiile pentru a vă contacta și a ne pune de acord asupra pașilor de recrutare
    • Vom utiliza informațiile pe care le furnizați doar în scopuri de recrutare
    Vom procesa datele dvs. în conformitate cu legislația GDPR.
    Vă rugăm să luați în considerare că, prin aplicarea pentru acest post vacant, sunteți de acord cu colectarea și prelucrarea datelor personale pe care le veți furniza liber. Dacă nu sunteți de acord cu informațiile GDPR menționate mai sus, vă rugăm să nu aplicați pentru acest post vacant.
    Vă mulțumim anticipat pentru înțelegere!

    Salariu

    7000 - 9000 RON

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Certificari/Atestate
    • Petreceri/evenimente companie
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Loc de parcare
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    Chitila,

    Aplica fara CV
    6000 - 7000 RON NET / luna
    Chitila,

    Aplica fara CV
    7000 - 9000 RON NET / luna
    Chitila,

    Vezi job-uri similare (5)