Tehnician Laborant Fizico-Chimice - Bra?ov

Angajator: Ursus Breweries
Domeniu:
  • Chimie - Petrochimie
  • Controlul calitatii
  • Productie
  • Tip job: temporar
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Suntem este cel mai mare producător de bere din România, cu un portofoliu de mărci puternice, cu care ne mândrim și pe care le iubesc milioane de români. Prietenia, pasiunea și dezvoltarea ne însuflețesc pe toți, fie că vorbim de colegii din fabricile noastre (din Brașov, Buzău, Cluj-Napoca și Timișoara), din depozite, de pe teren sau din sediul central din București.

    Povestea Ursus Breweries e împletită cu povestea fiecărui om din echipa noastră.

    Cerinte

    • Cunostinte de baza - tehnici de laborator (preparare solutii, gravimetrie, titrimetrie, volumetrie);
    • Cunostinte si experienta de minim 1 an in gaz cromatografie si cromatografie lichida;
    • Minim liceu + scoala postliceala cu profil industrial alimentara, chimie sau biologie;
    • Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
    • Persoana dinamica, atenta, rezistenta la stres si la efort fizic;
    • Disponibilitatea de a lucra in schimburi (3 schimburi) si in program de tura continua;
    • Abilitati de organizare a muncii;
    • Spirit de initiativa si abilitati de invatare;
    • Cunostinte medii de operare pe calculator.

    Responsabilitati

    • Efectueaza cu precizie si acuratete analizele fizico - chimice conform instructiunilor de lucru;
    • Introduce zilnic rezultatele analizelor tn fisele de laborator si tn sistemul informatic existent;
    • Comunica eficient cu laborantii din cadrul compartimentului, cu Team Leader-ii, cu managerul de departament, informandu-se reciproc asupra:
    • Modificarilor intervenite tn programul si activitatea de productie;
    • Modificarilor intervenite tn procedurile si instructiunile de lucru;
    • Abaterilor de la specificatiile analizelor fizico - chimice efectuate la probele prelevate din tntreaga fabrica;
    • Abaterilor legate de functionarea necorespunzatoare a aparatelor de laborator;
    • Tntretine starea de curatenie a laboratorului;
    • Respecta prevederile politicilor de Mediu, Sanatate si Siguranta tn munca, Calitate si Siguranta Produs, politica de Etica, normele de igiena, instructiunile si procedurile interne UB cu care au fost instruiti.

    Ursus Breweries este cel mai mare producator de bere din Romania. Marcile din portofoliul Ursus Breweries sunt: URSUS, Timisoreana, Ciucas, Peroni Nastro Azzurro, Kozel, Azuga, Pilsner Urquell, Asahi Super Dry.

    Suntem hotarati sa cream o afacere la fel de diversa ca lumea din jurul nostru, reflectand comunitatile la care ajungem si oamenii pe care ii deservim.

    Ne angajam sa cultivam un mediu de lucru in care sarbatorim si respectam diferentele si sustinem de dreptul pe care cu totii il avem de a fi noi insine la serviciu, acasa si in public

    In Ursus Breweries, parte din Asahi Europe and International, credem ca poti STRALUCI ASA CUM ESTI - indiferent de varsta, sex, etnie, orientare sexuala, dizabilitati, religie sau convingeri.

    Cream un mediu in care ne incurajam colegii si colegele sa aiba curaj si sa stie ca, oricine ar fi si oricare ar fi circumstantele in care se afla, apartin fara a fi nevoie sa se conformeze.

    Pentru mai multe informatii despre Ursus Breweries si programele sale, va rugam sa vizitati: www.ursus-breweries.ro si www.desprealcool.ro.

    Pentru mai multe detalii legate de cariera in Ursus Breweries vizitati site-ul nostru de recrutare www. https://ursus-breweries.ro/cariere/pozitii-disponibile/

    Nota de informare cu privire la prelucrarea datelor personale ale candidatilor >>

    Brasov,

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Brasov,

    Vezi job-uri similare (8)