QA TEAM LEADER

Angajator: Ursus Breweries
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Suntem este cel mai mare producător de bere din România, cu un portofoliu de mărci puternice, cu care ne mândrim și pe care le iubesc milioane de români. Prietenia, pasiunea și dezvoltarea ne însuflețesc pe toți, fie că vorbim de colegii din fabricile noastre (din Brașov, Buzău, Cluj-Napoca și Timișoara), din depozite, de pe teren sau din sediul central din București.

    Povestea Ursus Breweries e împletită cu povestea fiecărui om din echipa noastră.

    Cerinte

    Cerinte:

    • Absolvent de studii superioare (industrie alimentara, chimie, biologie);
    • Limba engleza - nivel mediu ( vorbit,citit, comunicare scrisa);
    • Operare PC - MS Office, SAP;
    • Experienta in munca de laborator de minim 3 ani;
    • Cunoasterea unor tehnici speciale de laborator: gaz cromatografie, lichid cromatografie,rezonanta magnetica, spectrofotometrie, cunostiinte de baza in microbilogie constitue un avantaj.
    • Bune abilitati de organizare , comunicare si formare personal.
    • Capacitate de analiza si sinteza a informatiilor disponibile, pentru a putea recomanda decizii de implementare;
    • Atentie la detalii.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    • Planifica si organizeaza activitatea echipei din laborator (analitic, micro, packaging si degustare), astfel incat sa fie asigurata conformitatea cu cerintele sistemelor de calitate ISO, cat si cu standardele globale in activitatea de laborator (GPS, GMS, GTS, GBS,WCM);
    • Conduce echipa de laboranti, planifica si coordoneaza activitatile in vederea realizarii planului de control calitate, a testelor de productie si a supravegherii lor;
    • Efectueaza instruiri saptaminale privind siguranta si sanatatea la locul de munca cu echipa de laboranti .
    • Asigura mentinerea procesului PM in departamentul QA;
    • Efectueaza procesul CAP din laborator : planificare, instruire si evaluare competente laboranti in aria alocata de QA manager.
    • Asigura suport la implementarea de noi practici de lucru pentru imbunatatirea sistemelor si standardelor de calitate aplicabile in laborator;
    • Participa la auditurile de laborator interne cat si externe;
    • Asigura suport in activitatea necesara intretinerii, verificarii si calibrarii aparatelor de laborator;
    • Responsabil cu managementul desurilor la nivel de laborator : reactivi de laborator, deseuri microbiologice si consimabile etc in vederea eliminarii lor .
    • Intocmeste rapoarte de calitate;
    • Mentine managementul schimbarii in departamentul QA;
    • Asigura managementul stocurilor de reactivi, a sticlariei, si consumabilelor de laborator, conform cu planul de control stabilit si urmarind incadrarea in buget;
    • Lanseaza in SAP comenzi de materiale, reactivi, consumabile de laborator, analize externe catre furnizorii agreati.Mentine comunicarea cu acesti.
    • Asigura gestiunea mijloacelor fixe din laborator.
    • Asigura suport la intocmirea bugetelor de cheltuieli fixe si CAPEX
    • Responsabil cu arhivarea documentelor din departamentul QA

    Ursus Breweries este cel mai mare producator de bere din Romania.

    Marcile din portofoliul Ursus Breweries sunt: URSUS, Timisoreana, Ciucas, Grolsch, Peroni Nastro Azzurro, Redd's, Stejar, Azuga, Pilsner Urquell.Ca angajator, la Ursus Breweries punem accent pe oamenii din echipa, acestia fiind cheia succesului brandului. Asa cum fiecare ingredient din berea Ursus Breweries este ales cu mare grija si atentie, la fel de important este si fiecare angajat al companiei.

    Suntem cooperanti, lucram in echipa, scoatem tot ce este mai bun din oamenii Ursus Breweries. Facem intotdeauna ce spunem ca facem, suntem dedicati muncii noastre si indrazneti. Ramanem deschisi si curiosi sa descoperim cai mai bune de succes, suntem pasionati, responsabili si intreprinzatori pentru ca lucram si castigam in echipa! Punem accent pe dezvoltarea profesionala a echipei Ursus Breweries si oferim un mediu de lucru dinamic si plin de provocari in fiecare zi.

    Daca iti doresti sa te implici si sa aduci la viata berile iubite de milioane de romani, esti o persoana implicata, intreprinzatoare, cu initiativa si cunostite in diferite domenii, iti place sa lucrezi in echipa, inveti rapid si iti doresti sa evoluezi, inseamna ca Ursus Breweries reprezinta drumul tau spre succes.

    Alatura-te echipei Ursus Breweries! Impreuna, dam viata momentelor vesele!

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Bonus anual
    • Al 13-lea salariu
    • Prime de vacanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Asigurare medicala
    • Asigurare de viata
    • Abonament la sala sport
    • Pensie privata
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Abonament Bookster
    • Poate alege beneficiile dorite in limita unui buget
    • Zile libere suplimentare
    • Teambuilding-uri / excursii
    • Petreceri/evenimente companie
    • Tichete de masa
    • Tichete de vacanta
    • Tichete culturale
    • Tichete cadou

    Nota de informare cu privire la prelucrarea datelor personale ale candidatilor >>

    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (21)