Office Manager - ING Office Sfantu Gheorghe

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ING Bank Romania active.

Vezi toate job-urile Office Manager - ING Office Sfantu Gheorghe active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: ING Bank Romania
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Manager
    Orase:
  • Sfantu Gheorghe
  • Actualizat la: 04.07.2023

    ING Bank Romania is part of ING Group, a global international financial institution, which offers banking services to over 38.4 million individual customers, companies or institutions in over 40 countries.
    Founded in 1994, ING Bank Romania is the fourth bank in the top 10 local banks, according to assets, and the only bank with organic growth, without acquisitions of customer portfolios or other banks. ING Bank Romania is a universal bank with over 1.7 million customers in three business segments: individuals (retail), SMEs and Mid-Corporate companies and Wholesale Banking.
    ING's mission is to empower people to stay a step ahead in life and in business.

    Cerinte

    Descrierea jobului

    Cauți o idee de afaceri? Alege să devii partenerul nostru de afaceri!
    ING iți oferă o oportunitate unică de investiție în domeniul serviciilor bancare prin dezvoltarea unei afaceri proprii care presupune servicii de consultanță, promovare și vanzare de produse bancare.

    Profil
    A fi Office Manager într-un ING Office presupune implicare 100% în dezvoltarea acestui business.
    Activitatea constă în egală măsură în vânzarea produselor bancare și de asigurări, cât și în oferirea unei experiențe post-vânzare de calitate. În parteneriatul cu ING, accentul se pune în primul rând pe calitatea serviciilor oferite pentru a putea forma un portofoliu solid de clienți. Resursele implicate pentru a avea un business de succes sunt multiple. Un rol principal îl are viziunea de ansamblu asupra business-ului și strategia, îmbinate cu o bună organizare a echipei și a întregii activități.

    Ai apetit comercial și experiență solidă în relația cu clienții? Ai construit și dezvoltat echipe de succes?
    Ai cel putin un an experiență în domeniul asigurărilor/reasigurărilor? Te definește pasiunea pentru acțiune și rezultat și reușești să întrevezi oportunități în orice context?

    Atunci dispui de ingredientele necesare pentru a reuși să contruiești o afacere de succes.

    Îți poți pune în valoare toate aceste calități, beneficiind de suportul și expertiza ING Bank!

    Responsabilitati

    Cum colaboram

    Parteneriatul cu ING se va desfășura printr-o societate cu raspundere limitată (SRL), unde ING Office
    Managerul este asociat unic/administrator. Obiectul de activitate este cel de intermediere servicii financiare și asistență în brokeraj. Activitatea este reglementată în baza unui contract de prestări servicii încheiat cu ING Bank și a unui contract de subînchiriere pentru spațiul în care se desfășoară activitatea. Toți partenerii ING Bank beneficiază de aceleași condiții contractuale.

    Contribuția ING

    Ce le oferim partenerilor noștri?
    • Business la cheie, pus la dispoziție de ING;
    • Brandul și conceptul inovator ING, cele două contribuții forte;
    • Expertiza ING ca suport în dezvoltarea acestui business;
    • Conceptul retail ING Offices – Self’Bank, un avantaj competitiv, unic pe piața din Romania.

    Pentru deschiderea și susținerea acestui business, ING oferă suport în direcții multiple, începând cu identificarea locațiilor, închirierea și amenajarea lor, predarea la cheie către Office Manager; dotările locațiilor constau în echipamente Self’Bank și aparatura IT, soft-uri, materiale promovare, sistem de securitate. Instruirea angajaților și a Office Managerului precum și partea de suport ce constă în manuale/procese/proceduri, sunt oferite de către ING Bank.

    Ce le oferim clientilor?
    • Servicii de consultanță de calitate, produse bancare personalizate și produse de asigurări, toate oferite printr-un canal de distributie inovativ pe piața din România;
    Independența în efectuarea operațiunilor bancare prin Self’Bank – clientul nu depinde de un
    funcționar bancar pentru a-și efectua operațiunile bancare; toate operatiunile cash si non-cash sunt efectuate pe baza cardului la cele doua tipuri de aparate din Self’Bank: Bancomat si Multimat;
    • Atenția acordată în oferirea serviciilor de către fiecare ING Office prin consilierea post-vânzare a clienților;
    • Utilizarea ușoară a mai multor servicii pe baza unui singur card (plăți, retrageri și depuneri, schimb valutar, transferuri între conturile clientului, posibilitatea salvării tranzactiilor efectuate frecvent, internet banking).

    Aplica fara CV
    Sfantu Gheorghe,