Inginer monitorizare lucrari mici MT - JT

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PPC Energy Services active.

Vezi toate job-urile Inginer monitorizare lucrari mici MT - JT active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: PPC Energy Services
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 06.04.2023

    PPC este liderul pieței de energie în Europa de Sud-Est. Produce, distribuie și furnizează energie electrică, precum și produse și servicii energetice avansate în Grecia, România și Macedonia de Nord.

    Cerinte

    Companie: E-Distributie Muntenia
    Departament: Urmarire Lucrari MT-JT Muntenia
    Locatie: Bucuresti
    Tip contract: perioada determinata (2 ani), prin partenerul nostru de leasing de personal

    Ce cautam:
    - Absolvent de studii superioare in domeniul electroenergetic, energetic, electrotehnic, electronica aplicata sau similar;
    - Abilitati: Microsoft Office, Microsoft Office, SAP, Autocad;
    - Posesor permis conducere categoria B;
    - Reprezinta un avantaj: minim 1 an in domeniul energetic, autorizare ANRE ANRE grupa II A, II B, III A.
    - Spirit de echipa de nivel bun, nivel de comunicare bun, capacitate de concentrare buna, atentie distributiva la nivel bun, capacitate de prezentare sintetica a informatiei.

    Responsabilitati

    - Elaboreaza/primeste contractele de executie lucrari pentru care este desemnat ca responsabil de contract;
    - Colaboreaza cu proiectantul lucrarii si cu societatile de prestare a serviciilor externe in vederea obtinerii avizelor si autorizatiilor necesare inceperii executiei lucrarilor;
    - Colaboreaza cu prestatorii de servicii topo in vederea realizarii documentatiilor necesare pentru avizare/autorizare si la trasarea in teren a lucrarilor;
    - Introduce in sistemele informatice solicitarile pentru plata taxelor pentru obtinerea avizelor si autorizatiilor si solicita la Enel Servicii Comune plata acestora;
    - Participa in cadrul comisiilor de negociere si despagubiri pentru obtinerea acordului proprietarilor pentru intrarea in teren in vederea executiei lucrarilor;
    - Preia amplasamentul de la proiectant si il preda executantului;
    - Convoaca reprezentantii detinatorilor de retele de utilitati publice pentru predarea de amplasament, conform avizelor;
    - Urmareste derularea executiei in teren, in conformitate cu conditiile din contractul de executie, prevederile documentatiei si respectarea reglementarilor legale in vigoare;
    - Verifica respectarea tehnologiilor de executie, aplicarea corecta a acestora in vederea asigurarii nivelului calitativ prevazut in documentatia tehnica si in reglementarile tehnice;
    - Participa la verificarea lucrarilor ajunse in faze determinante;
    - Transmite catre proiectant sesizarile proprii sau ale participantilor la executia lucrarilor;
    - Efectueaza controale pe santiere in conformitate cu procedurile in vigoare si intocmeste documentele de control prevazute;
    - Coordoneaza activitatea de predare-primire a echipamentelor sau materialelor prevazute in documentatii a fi puse la dispozitie de catre E-Distributie, catre executantul lucrarii si de asemenea restituirea cantitatilor neutilizate, daca este cazul;
    - Raspunde de realizarea corespunzatoare din punct de vedere cantitativ si calitativ a lucrarilor incredintate pentru urmarire pana la faza de receptie si punere in functiune;
    - Primeste si verifica situatiile de plata lunare, partiale si finale, transmise de executant, efectuand inregistrarile necesare in programele informatice de gestiune tehnico-economica;
    - La terminarea lucrarilor, convoaca comisia de receptie si asigura secretariatul acesteia pe parcursul derularii receptiilor;
    - Intocmeste "Cartea tehnica a constructiei" preluand documentele de la constructor si proiectant si o preda gestionarului de instalatie;
    - La receptionarea fara observatii a lucrarilor, ca urmare a solicitarii executantului, confirma la contabilitate posibilitatea restituirii garantiei de buna executie, conform contractului;
    - Dupa expirarea perioadei de garantie convoaca comisia de receptie finala, asigurand secretariatul acesteia si solicita la contabilitate eliberarea garantiilor de buna executie;
    - Asigura arhivarea documentelor in conformitate cu reglementarile in vigoare si cu procedurile interne;
    - Este responsabil pentru existenta si conformitatea tuturor documentelor emise, scanate si atasate in programele specializate.

    Alte informatii

    Ce avem de oferit:

    Fiti parte din revolutia tranzitiei energetice: faceti posibila electrificarea curata. Veti avea sansa sa faceti parte din familia Enel Group, una dintre cele mai importante companii de utilitati din lume.

    Abonament pentru servicii medicale la o retea de clinici private;
    Program de integrare intr-o echipa profesionala, tanara si dinamica;
    Oportunitati de dezvoltare profesionala reala;
    Mediu de lucru international;
    Mod de lucru hybrid (birou & smartworking);
    Zile libere bonus (Zi de nastere, Ziua Energeticianului);
    Oferte speciale din partea colaboratorilor nostri;
    O structura multinationala in care poti construi o cariera;
    Abonament Bookster.

    Ce altceva trebuie sa stii?

    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de trei ani.

    Grupul ENEL e o companie multigenerationala, caracterizata de valorile diversitatii si incluziunii. Indiferent de varsta, etnie, gen sau dizabilitate, aici vei gasi tot sprijinul de care ai nevoie pentru a te adapta si a obtine performanta. Pentru ca in ENEL, diferentele devin oportunitati!

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre PPC Energy Services. Consultati Politica de procesare a datelor personale a PPC Energy Services >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Ilfov, Otopeni, Ploiesti,

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (128)