Inginer responsabil proiect - industria auto

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile OC Prod HR Consulting active.

Vezi toate job-urile Inginer responsabil proiect - industria auto active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: OC Prod HR Consulting
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.06.2017

    OC Prod is a consulting company in Management and Organization, founded in 2005 in Romania, which currently operates in 6 countries on 4 continents (Canada, Morocco, France, Romania, Vietnam, China).

    OC Prod is an international recruitment agency, specialized in areas such as engineering, medical, retail. IT, Finacial, BPO etc.

    We are involved, together with our clients, who are also our partners in developing and implementing projects.

    Cerinte

    - Studii superioare tehnice (profil mecanic)
    - Minim 3 ani experienta in domeniul auto, avand cunostinte pe partea de caroserie, piese plastic, instrumentatie, suspensie sau motor
    - Bune cunostinte de limba engleza. Cunoasterea limbii franceze reprezinta un avantaj
    - Cunostinte CAD (Catia V5)
    - Cunostinte proces AMDEC
    - Cunostinte proces industrializare
    - Cunostinte asamblare, geometrie, tolerante

    Responsabilitati

    - Redactare documentatie tehnica (specificatii tehnice, caiete de sarcini, planuri si rapoarte de validare)
    - Coordonare tehnica intre furnizor si client
    - Gestiune furnizori (planning, documentatie calitate, convergenta tehnica, urmarire caiete de sarcini)
    - Planning vehicul si produs, reuniuni interne si externe
    - Analiza si rezolvare incidente calitate
    - Asigura interfata cu uzinele de productie (planning, validare si programe de incercare)

    Alte informatii

    - Contract pe durata nedeterminata
    - Pachet salarial ce cuprinde tichete de masa, asigurare medicala privata, al 13-lea salariu, prime pentru sarbatori
    - Mediu de lucru international

    BUCURESTI, Otopeni, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (234)