Manager PC Mass Market and Business Market

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PPC ROMANIA active.

Vezi toate job-urile Manager PC Mass Market and Business Market active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: PPC ROMANIA
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Manager
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.12.2022

    PPC este liderul pieței de energie în Europa de Sud-Est. Produce, distribuie și furnizează energie electrică, precum și produse și servicii energetice avansate în Grecia, România și Macedonia de Nord.

    Cerinte

    Competențe profesionale și tehnice necesare:
    Studii superioare;
    Experiență în poziții de manager în departamente de raportare sau experiență ca senior în departamente de raportare;
    Experiență în raportarea financiară și contabilă;
    Cunoștințe fiscale și de contabilitate;
    Experiență în SAP;
    Expunere anterioară la mediul de lucru multinațional;
    Abilități de operare PC (Word, Excel, PowerPoint);
    Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat.
    Competențe personale:

    Excelență în comunicarea interumană și lucru în echipă;
    Aptitudini de negociere;
    Aptitudini manageriale, de coordonare și planificare;
    Orientat spre design și detalii:
    Excelentă gândire analitică.

    Responsabilitati

    Companie: Enel Energie Muntenia

    Departament: Administrație, Finanțe și Control

    Tip contract: Contract pe perioadă nedeterminată

    Locație: București

    Responsabilități:

    Să asigure planificarea industrială a categoriilor de clienți (bugetarea, prognozarea și raportarea) și armonizarea metodologiilor și criteriilor menite să monitorizeze performanța și eficiența ofertelor adresate fiecărei categorii de clienți, să definească obiectivele de bugetat, să identifice decalaje semnificative intre obiectivele bugetate și cele realizate și să sugereze posibile acțiuni corective în colaborare cu departamentele operaționale responsabile;
    Să gestioneze evaluarea financiară a produselor actuale oferite fiecărei categorii de clienți, să gestioneze procesul de aprobare a ofertelor comerciale propuse în conformitate cu procedurile interne, efectuând evaluări financiare și să acorde suport departamentului Risk Control pentru a asigura evaluarea riscurilor aferente;
    Să monitorizeze, prin definirea sistemului de indicatori de performanță financiară și operațională și analiza acestora, veniturile și cheltuielile generate de activitatea de furnizare, să identifice decalaje semnificative intre obiectivele bugetate și cele realizate și să sugereze posibile acțiuni corective în colaborare cu departamentele operaționale responsabile;
    Să planifice, să monitorizeze și să evalueze, împreună cu departamentul Control Industrial Enel X Romania, produsele/pachetele de produse oferite împreună categoriilor de clienți ai Enel Energie/Enel Energie Muntenia;
    Să monitorizeze, prin definirea sistemului de indicatori de performanță și analiză/evaluarea operațională și financiară a acestora, costurile capitalizabile generate de contractarea clienților noi și existenți.

    Alte informatii

    Ce avem de oferit:

    Pachet salarial competitiv;

    Servicii medicale private;

    Programul de integrare într-o echipă profesională, tânără și dinamică;

    Oportunități de dezvoltare profesională reală;

    Mediu de lucru internațional;

    Zile libere (Crăciun, Paște, Zi de naștere, Ziua Energeticianului);

    Oferte speciale pentru angajații noștri din partea colaboratorilor noștri;

    Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;

    Abonament Bookster.

    Ce altceva trebuie să știi?
    Vă informăm că toate aplicațiile primite vor fi tratate cu confidențialitate. Doar candidații selectați vor fi contactați pentru un interviu, restul de aplicații fiind păstrate în baza de date Enel pentru o perioadă nu mai mare de un an.

    Grupul ENEL este o companie multigenerațională, caracterizată de valorile diversității și incluziunii. Indiferent de vârstă, etnie, gen sau dizabilitate, aici vei găsi tot sprijinul de care ai nevoie pentru a te adapta și a obține performanță. Pentru că în ENEL, diferențele devin oportunități!

    Enel Energie Muntenia

    Enel Energie Muntenia este, alături de Enel Energie, una dintre companiile de furnizare, parte din Grupul Enel în România. Oferta companiei include atât produse de furnizare a energiei electrice și a gazelor naturale, cât și servicii cu valoare adăugată (precum servicii de asistență, produse de iluminat, servicii de asigurare, aer condiționat etc) pentru clienți, alături de care suntem la fiecare pas.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre PPC ROMANIA. Consultati Politica de procesare a datelor personale a PPC ROMANIA >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (255)