Internal Audit Internship

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UniCredit Bank active.

Vezi toate job-urile Internal Audit Internship active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: UniCredit Bank
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: stagiu de practica
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.11.2022

    In Romania, UniCredit Bank este una dintre principalele institutii financiare, oferind servicii si produse de inalta calitate pentru toate categoriile de clienti. UniCredit Bank isi propune sa mentina permanent clientul in centrul activitatilor sale, sa fie un partener cu care se lucreaza usor si sa fie o parte foarte activa a comunitatilor in care isi desfasoara activitatea.

    Cerinte

    Căutăm colegi în echipa de Internal Audit care să accepte provocarea unor activități complexe.

    Aplică la internship în echipa Internal Audit, un program plătit care se desfășoară pe o perioadă de 6 luni, dacă:

    - Ești student/ă în ultimul an sau masterand la o facultate cu profil economic/ statistică/cibernetică economică/matematică sau Politehnică
    - Ai cunoștințe foarte bune de limba engleză
    - Ai gândire analitică, curiozitate, abilități de a colecta, organiza, analiza și disemina informații vaste
    - Ai o bună capacitate de sinteză
    - Ai experientă în interogarea bazelor de date, redactarea rapoartelor și prezentarea concluziilor Îti place să lucrezi cu cifre, să faci analize avansate de date și/sau ai deja cunoștințe de SAS

    Responsabilitati

    Vei avea alături un tutore/un buddy care îți vor explica tot ce trebuie să știi despre rolul tău.
    În plus, vei avea parte de o experiență de învățare completă care te va ajuta să înțelegi cum se lucrează într-o bancă.

    Ce îți oferim:

    - Un intership remunerat cu program de lucru flexibil, pentru a-ți continua studiile
    - Zile de concediu și zile libere pentru studiu
    - Lucrezi în sistem hibrid (fizic și remote)
    - O ofertă pentru un job full-time, la finalul programului, dacă ești performant/ă

    Ce vei face @Unicredit Bank?

    - Vei asista Auditorii Interni în desfașurarea misiunilor de audit intern din cadrul UniCredit Bank si a subsidiarelor sale
    - Vei asista și vei efectua analize bazate pe riscuri în cadrul ariilor auditate fiind la curent cu cerințele de reglementare, standardele de audit intern precum și bunele practici în domeniu
    - Vei contribui la activitățile de audit intern în cadrul Grupului UniCredit prin colaborarea cu colegii din perimetrul internațional
    -Vei învăța concepte de banking

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (39)