Analist forecast si raportare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PPC Energy Services active.

Vezi toate job-urile Analist forecast si raportare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Angajator: PPC Energy Services
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.05.2022

    PPC este liderul pieței de energie în Europa de Sud-Est. Produce, distribuie și furnizează energie electrică, precum și produse și servicii energetice avansate în Grecia, România și Macedonia de Nord.

    Cerinte

    Companie: Enel Energie Muntenia

    Departament: Planificarea si Managementul resurselor

    Locatie: Day Tower, Bucuresti, Sector 3

    Contract: perioada nedeterminata

    Competente profesionale si tehnice necesare:

    - Studii superioare;
    - Minim un an experienta in lucrul cu baze de date, analiza si rapoarte;
    - Minim doi ani experienta in forecast si planificare pentru Customer Care (Call Center sau alte canale);
    - Capacitate de analiza si sinteza a datelor culese din diverse aplicatii;
    - Capacitatea de invatare si asimilare a informatiilor legate de sisteme de raportare si tehnologie;
    - Cunostinte medii în utilizarea pachetelor MS Office (Word, Excel, Outlook, Power Point);
    - Limba engleza: nivel mediu.

    Competente personale (soft skills):
    - Abilitati de lucru in echipa;
    - Excelente abilitati de comunicare;
    - Capacitate de rezolvare de probleme;
    - Capacitatea de stabilire si atingere a unor standarde inalte de performanta.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    - Analizeaza tendinte, deviatii de la tendinte, implica departamentele necesare pentru a intelege fenomenul, propune plan de actiune cu responsabili si termene;
    - Semnaleaza rezultate si trenduri, stabileste concluzii, propune actiuni si proiecte concrete pentru imbunatatirea indicatorilor de performanta;
    - Dezvolta modele de forecast pentru estimarea volumelor de apeluri, e-mail-uri, chat;
    - Colaboreaza cu alte departamente pentru a identifica actiuni ale companiei care pot sa influenteze modelul de forecast;
    - Dezvolta si urmareste planificarile resurselor facute de parteneri, pentru a optimiza nivelul de serviciu;
    - Solicita emiterea de rapoarte specific, urmareste rularea rapoartelor si analizeaza datele continute de rapoartele de performanta si propune recomandari pentru imbunatatirea parametrilor de performanta;
    - Monitorizeaza stadiul solicitarilor pana la solutionare;
    - Sintetizeaza datele in cadrul unor documente ce vor contine grafice, tabele, trenduri, concluziile analizelor si actiunilor propuse – acestea vor fi sub forma de dashboard-uri, executive summaries, etc. Se asigura periodic ca documentele sunt relevante, si atunci cand este cazul aduce modificarile necesare si le actualizeaza pentru a reflecta corect informatiile;
    - Defineste, realizeaza rapoartele solicitate, analizeaza datele continute de rapoartele de performanta si propune recomandari pentru imbunatatirea parametrilor de performanta conform termenelor comunicate;
    - Participa la sesiunile de instruire pentru imbunatatirea performantelor proprii si ale colaboratorilor, daca este cazul.

    Alte informatii

    Ce avem de oferit:

    - Pachet salarial competitiv;
    - Servicii medicale private;
    - Programul de integrare intr-o echipa profesionala, tanara si dinamica;
    - Oportunitati de dezvoltare profesionala reala;
    - Mediu de lucru international;
    - Zile libere (Craciun, Paste, Zi de nastere, Ziua energeticianului);
    - Oferte speciale din partea colaboratorilor nostri;
    - Zile de concediu suplimentar in functie de vechimea in munca;
    - Abonament Bookster;
    - O structura multinationala in care poti construi o cariera.

    Ce altceva trebuie să știi?
    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

    Grupul ENEL e o companie multigenerationala, caracterizata de valorile diversitatii si incluziunii. Indiferent de varsta, etnie, gen sau dizabilitate, aici vei gasi tot sprijinul de care ai nevoie pentru a te adapta si a obtine performanta. Pentru ca in ENEL, diferentele devin oportunitati!

    Enel Energie Muntenia

    Enel Energie Muntenia este, alaturi de Enel Energie, una dintre companiile de furnizare, parte din Grupul Enel in Romania. Oferta companiei include atat produse de furnizare energie electrica si gaze naturale, cat si servicii cu valoare adaugata (precum servicii de asistenta, produse de iluminat, servicii de asigurare, aer conditionat etc) pentru clienti, alaturi de care suntem la fiecare pas.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre PPC Energy Services. Consultati Politica de procesare a datelor personale a PPC Energy Services >>

    BUCURESTI,

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (11)