National Key Account Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile leoHR active.

Vezi toate job-urile National Key Account Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 03.12.2021

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, distribuitor national de dezinfectanti si produse de curatenie, recrutam National Key Account Manager. Sediul este in Bragadiru, jud. Ilfov.

    Cerinte:
    - studii superioare, preferabil in marketing/ management
    - minim 3 – 5 ani de experienta in vanzari IKA, intr-o companie de mari dimensiuni
    - competente de management de echipa
    - cunostinte avansate de utilizare PC
    - permis de conducere categoria B si disponibilitate de deplasare la nivel national
    - excelente abilitati de negociere

    Responsabilitati

    - analiza strategica si intelegerea pietei in general & la nivel de IKA
    - implementarea politicii de vanzari a companiei si a strategiei de marketing in reteaua IKA
    - analiza si urmarirea profitabilitatii pe client si canal de distributie IKA
    - negociere contracte anuale cu fiecare client IKA
    - mentinerea relatiei cu distribuitorii in vederea atingerii obiectivelor companiei
    - buna gestionare a relatiilor comerciale cu clientii IKA existenti
    - optimizarea livrarilor catre conturi in colaborare cu departamentele Customer Support si Logistica si prevenirea intarzierilor in onorarea comenzilor
    - propunerea conditiilor de plata, a plafoanelor de creditare, discounturilor, actiunilor promotionale sau a altor actiuni care ar putea duce la cresterea cifrei de afaceri si/ sau a profitabilitatii
    - coordonarea activitatilor de mercantizare si monitorizarea respectarii planogramelor stabilite cu fiecare client
    - elaborarea planurilor si a obiectivelor campaniei de vanzari, coordonarea campaniilor de vanzari si de livrari pentru conturile desemnat
    - mentinerea si dezvoltarea portofoliul de clienti
    - propunerea planului de promovare catre departamentul de marketing
    - urmarirea si optimizarea stocurilor de marfa din magazinele traditionale si magazinele IKA

    Alte informatii

    - program luni – vineri: 9.00 – 17.30
    - salariu acordat la nivelul pietei + bonus in functie de performante [procent din incasari]
    - sansa de dezvoltarea profesionala intr-un mediu de lucru dinamic

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    2700 - 3200 RON NET / luna
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (155)