Consilier Juridic Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile leoHR active.

Vezi toate job-urile Consilier Juridic Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 04.12.2021

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    Cautam Consilier Juridic Junior (experienta minim 1 an in domeniu) pentru clientul nostru, lider în România în domeniul oțelului-beton, a plaselor sudate și a elementelor pre-asamblate - sediul in Jilava, Ilfov

    Candidatul ideal:
    • Studii superioare de drept cu licenta
    • Studii de perfectionare
    • Operare PC: Word, Excel
    • Limba engleza (scris, vorbit, termeni juridici)
    • Cunostinte foarte bune de legislatie;
    • Experienta in domeniul constructiilor/materialelor de constructie constituie un avantaj
    • Capacitate de concentrare, analiza si sinteza
    • Echilibru emotional
    • Usurinta in stabilirea relatiilor interpersonale
    • Capacitate de a lua decizii si de a-si asuma responsabilitatea
    • Capacitate de a se informa si invata in permanenta
    • Perseverenta, urmarirea si finalizarea scopului
    • Experienta de lucru: minim 1 an

    Responsabilitati

    • Asigurarea desfasurarii activitatii firmei in conformitate cu normele legale si consilierea sub aspect juridic a departamentelor si conducerii acestora
    • Elaborarea de regulamente, hotarari, ordine si instructiuni referitoare la desfasurarea activitatii in cadrul firmei in conformitate cu legislatia in vigoare.
    • Avizarea si contrasemnarea actelor cu caracter juridic ale firmei
    • Reprezentarea intereselor si apararea drepturilor legitime ale firmei in fata autoritatilor publice, institutiilor de orice natura, precum si in fata oricarei persoane juridice sau fizice, romana ori straina
    • Asigurarea de consultanta si informarea permanenta a conducerii firmei cu privire la modificarile legislative
    • Acorda asistenta, consultanta si reprezentare juridica firmei
    • Rezolva cereri cu caracter juridic in toate domeniile dreptului
    • Redacteaza proiecte de contracte si negociaza clauzele legale contractuale
    • Redacteaza, avizeaza si contrasemneaza acte juridice, verifica identitatea partilor, consimtamantul, continutul si data actelor incheiate ce privesc firma.
    • Verifica legalitatea actelor cu caracter juridic si administrativ primite spre avizare
    • Se preocupa de permanenta actualizare a bazei informationale legislative a firmei

    Alte informatii

    Se ofera
    • tichete de masa 15 ron / zi
    • asigurare medicala
    • decont transport in comun / carburant pentru cei care se deplaseaza cu masina proprie

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (10)